A- A A+

Drodzy Czytelnicy: mali i duzi

Jak informowaliśmy w komunikacie, wszystkie zajęcia i warsztaty (również cykliczne spotkania "Książkowe Igraszki") są zawieszone. Mamy nadzieję, że gdy minie zagrożenie, zobaczymy Was znowu! W tym szczególnym czasie zachęcamy do wspólnego, rodzinnego czytania w domu! Zapraszamy na nasz profil na FACEBOOK. Udostępniajcie pod tym samym postem Wasze zdjęcia z rodzinnych igraszek z książką:) Pokażcie nam, co robicie w domu, aby razem dobrze się bawić. Zachęcamy do udziału wszystkie rodziny z dziećmi! Zaglądnijcie na naszą stronę (zakładka Książkowe Igraszki oraz Oddział dla dzieci).

 Znajdują się tam relacje z naszych dotychczasowych spotkań w Bibliotece: "Książkowych Igraszek" oraz lekcji bibliotecznych. Może znajdziecie tam inspiracje. Jesteśmy ciekawi Waszych pomysłów!

6 lutego, podczas "Książkowych Igraszek" poznawaliśmy książki o lesie. Ileż tam się dzieje! Maluchy z zainteresowaniem szukały leśnych szczegółów. Nasi "igraszkowicze" przynieśli niezwykłe skarby przyrody! Zabawiliśmy się w odgadywanie z zamkniętymi oczami. Co jest przyjemniejsze w dotyku? Liście, czy leśna trwa? Na koniec stworzyliśmy żywe obrazki z mchu, gałązek, kory i innych darów kniei.

20 lutego bawiliśmy się z książką "Niezapominajek". Rodzice wraz z pociechami wspominali rodzinne przygody. Rozmawialiśmy o tym co chcielibyśmy zachować na zawsze w pamięci. Nasze igraszkowe rodzinki stworzyły piankowe niezapominajki pełne dobrych przeżyć.

Na następne zajęcia z cyklu zapraszamy już w czwartek, 5 marca, o 16:30. Będziemy inspirować się książką "Zemsta budzika-Opowiastki domowe" Kazimierza Szymeczko.

12 grudnia czytaliśmy piękne, bożonarodzeniowe historie. Wraz z księdzem Gerwazym cieszyliśmy się z Pasterki, na którą dzięki pomysłowym myszkom, przyszło całe miasteczko. Tańczyliśmy, szukaliśmy choinkowych ozdób i pomogliśmy św. Mikołajowi odzyskać swoją brodę. Na koniec nie zabrakło prezentów i radosnego okrzyku: Wesołych Świąt!

Na następne Książkowe Igraszki zapraszamy rodziny z dziećmi 9 i 23 stycznia o 16:30. Bedzie troszkę śnieżnie.  A może i za oknem spadnie nam biały puch? Dla chętnych: zachęcamy do zabrania obrazków śniegowych gwiazdek, każdą z taką samą do pary.  Do zobaczenia!

 

9 stycznia na naszych rodzinnych spotkaniach przekonywaliśmy zimę, że się "jej nie boimy". Poznawaliśmy ptaki, które przylatują do karmnika i  wzięliśmy udział w zimowym kuligu. Zakończył się niezwykle: obecni rodzice szukali swoje pociechy kierując się jedynie dźwiękiem dzwoneczka. W tym wszystkim towarzyszyły nam zimowe historie o Misiu Uszatku. 23 stycznia daliśmy się ukołysać naszym snom. Czytaliśmy o tym, jak śpią zwierzęta oraz wraz z robocikiem przemierzyliśmy kolorową krainę snów. Na koniec  maluchy spotkała prawdziwa gratka: dziecięce masażyki wykonane przez rodziców do przedwojennych wierszyków. Idealne do wieczornego zakończenia dnia. Na następne zabawy z czytaniem zapraszamy 6 i 20 lutego, o 16:30.

Książkowe Igraszki” to zabawy czytelnicze, czyli wspólne, rodzinne czytanie przy jednoczesnym wykorzystywaniu tematyki książkowej do przeróżnych zabaw.

Zapraszamy całe rodziny, dziadków, ciocie, rodzeństwo. – Na początku witamy się i przez kolorowy tunel wchodzimy do świata książek. Proponujemy książki typowo obrazkowe jak i te z tekstem. Wierszyki, prozę, książki popularno-naukowe. Wykorzystujemy zabawy z książką. Ulubionym elementem jest szukanie różnych przedmiotów i obrazków między regałami (jak np. okularów pana Hilarego). Podczas zabaw każdy znajdzie coś dla siebie. Wykorzystujemy zabawy ruchowe, plastyczne, sprawnościowe, uczące logicznego myślenia, czy rozwijające kreatywność. Wiele zabaw polega na współpracy z rodzicem, bo „Książkowe Igraszki” to przede wszystkim radość bycia razem.

„Książkowe Igraszki” to grupa otwarta. Do niczego nie zobowiązuje. Zapraszamy do udziału w dogodnych dla siebie tygodniach.

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30. Warto jednak zadzwonić do biblioteki i potwierdzić przybycie. Informacje o tematyce kolejnych zajęć pojawiają się w kalendarium wydarzeń CGK na portalu pless.pl.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.