Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

9 stycznia na naszych rodzinnych spotkaniach przekonywaliśmy zimę, że się "jej nie boimy". Poznawaliśmy ptaki, które przylatują do karmnika i  wzięliśmy udział w zimowym kuligu. Zakończył się niezwykle: obecni rodzice szukali swoje pociechy kierując się jedynie dźwiękiem dzwoneczka. W tym wszystkim towarzyszyły nam zimowe historie o Misiu Uszatku. 23 stycznia daliśmy się ukołysać naszym snom. Czytaliśmy o tym, jak śpią zwierzęta oraz wraz z robocikiem przemierzyliśmy kolorową krainę snów. Na koniec  maluchy spotkała prawdziwa gratka: dziecięce masażyki wykonane przez rodziców do przedwojennych wierszyków. Idealne do wieczornego zakończenia dnia. Na następne zabawy z czytaniem zapraszamy 6 i 20 lutego, o 16:30.

12 grudnia czytaliśmy piękne, bożonarodzeniowe historie. Wraz z księdzem Gerwazym cieszyliśmy się z Pasterki, na którą dzięki pomysłowym myszkom, przyszło całe miasteczko. Tańczyliśmy, szukaliśmy choinkowych ozdób i pomogliśmy św. Mikołajowi odzyskać swoją brodę. Na koniec nie zabrakło prezentów i radosnego okrzyku: Wesołych Świąt!

Na następne Książkowe Igraszki zapraszamy rodziny z dziećmi 9 i 23 stycznia o 16:30. Bedzie troszkę śnieżnie.  A może i za oknem spadnie nam biały puch? Dla chętnych: zachęcamy do zabrania obrazków śniegowych gwiazdek, każdą z taką samą do pary.  Do zobaczenia!

 

14 i 28 listopada znów igraliśmy z książką na rodzinnych spotkaniach w bibliotece. Tym razem wybraliśmy się w Kosmos z sympatycznym robocikiem. Pan Toti towarzyszył nam w zabawie matematycznej. Powstały też, wykonane małymi rączkami,  mini-robociki. Nie zabrakło też zabawnych ciekawostek ze świata krasnoludków. Wraz z książką Macieja Szymanowicza śledziliśmy zwyczaje tych uroczych stworzeń. Było dużo ruchu, wygłupów i rodzicielskie kalambury. Rodzice wraz z swymi pociechami stworzyli też wyjątkowe historie przy pomocy teatrzyku Kamishibai. Dziękujemy wszystkim obecnym za wspaniały udział!

Następne Książkowe Igraszki, już w świątecznym klimacie, 12 grudnia. Zachęcamy do zabrania rysunków aniołków. Niech poniesie Was wyobraźnia!

Książkowe Igraszki” to zabawy czytelnicze, czyli wspólne, rodzinne czytanie przy jednoczesnym wykorzystywaniu tematyki książkowej do przeróżnych zabaw.

Zapraszamy całe rodziny, dziadków, ciocie, rodzeństwo. – Na początku witamy się i przez kolorowy tunel wchodzimy do świata książek. Proponujemy książki typowo obrazkowe jak i te z tekstem. Wierszyki, prozę, książki popularno-naukowe. Wykorzystujemy zabawy z książką. Ulubionym elementem jest szukanie różnych przedmiotów i obrazków między regałami (jak np. okularów pana Hilarego). Podczas zabaw każdy znajdzie coś dla siebie. Wykorzystujemy zabawy ruchowe, plastyczne, sprawnościowe, uczące logicznego myślenia, czy rozwijające kreatywność. Wiele zabaw polega na współpracy z rodzicem, bo „Książkowe Igraszki” to przede wszystkim radość bycia razem.

„Książkowe Igraszki” to grupa otwarta. Do niczego nie zobowiązuje. Zapraszamy do udziału w dogodnych dla siebie tygodniach.

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30. Warto jednak zadzwonić do biblioteki i potwierdzić przybycie. Informacje o tematyce kolejnych zajęć pojawiają się w kalendarium wydarzeń CGK na portalu pless.pl.

Październikowe Igraszki to dwa spotkania w klimacie jesienno-świątecznym. Z książką "Jesień liścia Jasia" śledziliśmy los liścia, który szykował się do obumarcia. Autor, Leo Buscaglia, nie pozostawił jednak małych czytelników bez pełnego nadziei zakończenia. Nasze kasztanowo-żołędziowe zabawy też były pełne radości. Pozytywne emocje towarzyszyły też małym Meksykanom, bohaterom kolejnej książki "Apetyty na Meksyk". Na drugich naszych zajęciach poznawaliśmy bowiem elementy Święta Zmarłych w tym niezwykłym kraju. Powstały wielkie, papierowe sombrero. Rozbiliśmy piniatę dobrych słów, rozpoznawaliśmy meksykańskie skarby- kukurydzę, opuncje figową czy gitarę "pożyczoną" od muzykalnych mariachi.

W związku ze Świętem Wszystkich Świętych, "Książkowe Igraszki" 31.10 nie odbędą się. Na następne zabawy czytelnicze dla całych rodzin zapraszamy 14 i 28 listopada. Zaprosimy do m.in. do świata robotów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.