Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

22 i 23 października, w ramach naszego przyrodniczego projektu, Biblioteka zaprosiła Elizę Piotrowską, autorkę licznych książek dla dzieci w tym dowcipnej serii o Cioci Jadzi. Spotkania autorskie odbyły się w Szkole Podstawowej nr 6 oraz Zespole Szkół nr 3 Specjalnych. A było oczywiście zielono. Autorka zaprezentowała własnoręcznie ilustrowaną "Bajkę o drzewie". Tak zostaliśmy porwani w podróż z czterema porami roku. Powstały drzewiaste kalendarze pełne kolorowych liści i owoców. Pani Eliza snuła niezwykłe opowieści o brazylijskiej dżungli i swoim życiu pisarza, rozciągniętym między Ameryką Południową, Włochami, a Polską. Przekazała dzieciom ważną myśl: Trzeba robić w życiu to, co naprawdę się lubi. Wbrew naciskom innych. Na koniec każdy mógł zdobyć autograf. Jak to miło poznać tego, kto układa dla nas bajkowe historie!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Czytaj więcej: "Zielona Biblioteka": Spotkania z pisarką, Elizą Piotrowską

7 i 8 października naszych szkolnych Partnerów projektu "Zielona Biblioteka..." (Zespół Szkół nr 3 Specjalnych oraz SP nr 6 w Pszczynie) odwiedził wyjątkowy gość. Pan Marcin Brykczyński, pisarz, zaczarował dzieci swoimi najnowszymi wierszami o zwierzętach morskich. Przedziwne zwierzęta z morskich i oceanicznych głębin oraz raf koralowych dla nikogo nie będą już tajemnicą. Powstała też piękna galeria morskich stworzeń. Nie zabrakło pytań do pisarza oraz udzielania autografów. Dziękujemy!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Czytaj więcej: "Zielona Biblioteka...": Spotkanie z Marcinem Brykczyńskim w szkołach

Z początkiem września zaprosiliśmy na kolejne zajęcia w ramach projektu "Zielona Biblioteka, czyli z książką w przyrodę". 23 i 24 września uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych oraz SP nr 6 poznawali sekrety pszczół w Skansenie. Towarzyszyła nam oczywiście książka - "Pszczoły" Piotra Sochy, pełna pięknych ilustracji. Okazuje się, że pszczoły są z nami od czasów dinozaurów. Zawód bartnika był kiedyś tak poważany, że tylko wyjątkowo szlachetni ludzi mogli go wykonywać. Pan pszczelarz, Jakub Skop, opowiedział nam zdumiewające ciekawostki z życia tych pożytecznych owadów. Teraz wiemy dlaczego mamy wołają czasem, że z nas są trutnie. Wszyscy mogli spróbować miodu prosto z ula. Był i czas na drobne, projektowe upominki- notesiki dla małych przyrodników. Dziękujemy za udział!

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Czytaj więcej: "Zielona Biblioteka" w Skansenie: "W świecie pszczół"- zajęcia dla szkół

W ramach projektu MKiDN "Zielona biblioteka, czyli z książką w przyrodę" realizowanego w naszej bibliotece, odbyły się kolejne zajęcia multimedialne.

2 października odwiedzili nas uczniowie Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie, by wziąć udział w zajęciach multimedialnych „Z tabletem do lasu”. Tematem wiodącym projektu jest przyroda, fauna oraz flora przybliżona we współczesnej literaturze.

Tym razem jednak dzieci musiały stworzyć własną historię. Wykorzystując tablety dzieci miały za zadanie wymyślić fabułę i opracować graficznie komiksy o zwariowanej, zakatarzonej i zakochanej kaczce.

Czytaj więcej: "Zielona Biblioteka" dla ZS nr 3 Specjalncyh: "Z tabletem do lasu"

W ramach naszego projektu, 26 września bibliotekarze wybrali się do Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych. Okazuje się, że z życia zwierzaków możemy czerpać wiele mądrości. Co chce nam powiedzieć niedźwiedź drapiący korę albo rechoczące w stawie żaby? Okazuje się, że więcej niż moglibyśmy przypuszczać. Ciekawostki z życia fauny przeplataliśmy pięknymi fotografiami i odgłosami świata przyrody. Uczniowie stworzyli księgi z kolorowej pianki i wymieniali się swoimi doświadczeniami ze spotkań ze zwierzętami. Był i czas na drobne, projektowe upominki- notesiki dla małych przyrodników. "Zielona biblioteka" w szkole to okazja do promowania książek popularno-naukowych dla dzieci i młodzieży. A jest co czytać! Współczesna literatura zachwyca i zachęca do korzystania z jej bogactw.  Dziękujemy za udział w kolejnym projektowym wydarzeniu.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Czytaj więcej: "Zielona Biblioteka" w ZS nr 3 Specjalnych: Czego nas uczą zwierzęta?- zajęcia w ramach projektu

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.