A- A A+

Informujemy, że Filia Wisła Wielka ma nowe godziny otwarcia.

 

Poniedziałek -
Wtorek 10:00-15:00
Środa 12:00-17:00
Czwartek 12:00-17:00
Piątek 12:00-17:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że Filia Wisła Wielka będzie otwarta w każdy piątek w godzinach: 9:00-16:30.

Za utrudnienia przepraszamy.

Aleksandra Sobańska została nagrodzona w konkursie "Nastoletnie wyzwanie a książkowe wspomaganie" w kategorii "Pozaszkolni sympatycy czytelnictwa”. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Oczytanych Małolatów „Smakosz Literacki” w Sanoku, przy wsparciu finansowym Powiatu Sanockiego i medialnym - miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. Na co dzień Aleksandra Sobańska prowadzi w bibliotece Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci "Mały Czytacz" oraz Klub Detektywów w Filii Wisła Wielka.

Serdecznie gratulujemy.

 

W sobotę 13.02.2016 r. w Wiśle Wielkiej w Filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie została otwarta wyremontowana część dziecięca placówki. Nowe meble ofiarowała Bibliotece firma Meblik.

W grudniu 2015 r. roku bibliotekarka, Aleksandra Sobańska nawiązała współpracę z firmą Meblik, produkującą meble dla dzieci i młodzieży. W styczniu bieżącego roku wykonano projekt nowej aranżacji wnętrza, pomieszczenie pomalowano, a początkiem lutego Meblik przekazał Bibliotece potrzebne sprzęty i akcesoria dekoracyjne, m.in. regały, stoliki, biurka o łącznej wartości prawie 13 tysięcy zł.

W uroczystym otwarciu wzięli udział mieszkańcy Wisły Wielkiej, pracownicy Biblioteki, przedstawiciele rady sołectwa, Katarzyna Nadskakólska – przedstawicielka Meblika, inni zaproszeni goście. Krótką przemowę wygłosiła dyrektor MPBP w Pszczynie, Teresa Musik oraz gość honorowy, I Zastępca Burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok.

Po części oficjalnej odbyła się gra dla dzieci Wyprawa po skarb – jej uczestnicy, aby dostać się do skrzyni pełnej skarbów, musieli odszukać ukrytą w piasku wiadomość, zmierzyć się z indiańskim tańcem plemiennym Uga-Buga, znaleźć zagubione przez piratów monety, złamać tajny szyfr. W grze wzięło udział ponad 50 dzieci.

W Filii odbywają się liczne zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, m.in. Klub Detektywów, Planszowice, Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci Mały Czytacz. Tym bardziej cieszy fakt, że dzieci będą mogły przebywać w odremontowanym pomieszczeniu wyposażonym w piękne, nowoczesne meble.

 


W październiku i listopadzie w ramach projektu Kręcę z Czytaczem przeprowadzonego w ramach programu grantowego Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange odbyło się jedenaście projekcji filmowych połączonych z konkursem „Czy znasz Czytacza?” w szkołach podstawowych w powiecie pszczyńskim. Podczas projekcji wyświetlano nakręcone w lipcu i sierpniu siedem krótkometrażowych filmów, poruszających tematykę bezpiecznego Internetu. W projekcjach wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 19 w Brzeźcach, Szkoły Podstawowej nr 3 w Pszczynie, Szkoły Podstawowej w Studzionce, Szkoły Podstawowej w Wiśle Małej oraz Szkoły Podstawowej nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie. Filmy obejrzało 601 uczniów.

Projekt Kręcę z Czytaczem realizowany jest w ramach programu Bezpiecznie Tu i Tam Fundacji Orange. Więcej informacji o programie Bezpiecznie Tu i Tam można znaleźć na stronie Fundacji Orange: www.fundacja.orange.pl.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.