A- A A+

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia Wisła Wielka serdecznie zaprasza uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej na Noc w bibliotece „Spod ciemnej gwiazdy” organizowaną w ramach projektu Na tropie Ojczystego. W trakcie jej trwania uczestnicy wezmą udział w grze terenowej, poznają m.in. kulisy pracy detektywa oraz technikę tworzenia animacji poklatkowej (odbędzie się projekcja filmu „Sprawcę widać jak na dłoni”). Spotkanie poprowadzi Dariusz Rekosz – animator kultury, autor powieści detektywistycznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Impreza odbędzie się w piątek 1 września (start: 16.00, zakończenie: 22.00). Zapisywać się można w bibliotece w Wiśle Wielkiej (ul. Cieszyńska 23) bądź telefonicznie (32 447 21 29).

Noc w Bibliotece „Spod ciemnej gwiazdy” realizowana jest w ramach projektu "Na tropie ojczystego", który ma na celu budowanie kompetencji językowej uczniów szkół podstawowych poprzez włączenie ich w rozmaite formy zabawy, których motywem przewodnim będzie wątek detektywistyczny.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty –dodaj do ulubionych 2017.

 

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie Filia Wisła Wielka serdecznie zaprasza uczniów klas III-VII na kryminalne dyktando dla dzieci pt. (K)rymolirytanduś organizowane w ramach projektu Na tropie Ojczystego. Uczestnicy imprezy będą musieli odszukać ukryte w bibliotece przedmioty i zmierzą się z ortograficznymi łamigłówkami, a na najlepszego z nich czeka główna nagroda – tytuł Mistrza ortografii i tablet.

Impreza odbędzie się w środę 30 sierpnia o 13.00. Zapisywać się można do 29.08.2017 telefonicznie (517 677 096) bądź w bibliotece w Wiśle Wielkiej (od 16.08.2017).

Wydarzenie (K)rymolirytanduś realizowane jest w ramach projektu "Na tropie ojczystego", który ma na celu budowanie kompetencji językowej uczniów szkół podstawowych poprzez włączenie ich w rozmaite formy zabawy, których motywem przewodnim będzie wątek detektywistyczny.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017

Filia Biblioteki Publicznej w Wiśle Wielkiej, we współpracy z świetlicą i wychowawczynią kl. I ZSP, zorganizowały konkurs plastyczno-czytelniczy "W krainie Kopciuszka". Uczniowie kl. I z ogromnym zapałem wzięli udział w konkursie. Wszystkie prace plastyczne zostały wyeksponowane na tablicy w bibliotece. Dnia 29.05.2017 r. dzieci wzięły udział w uroczystym rozstrzygnięciu konkursu. Wręczono dyplomy i ciekawe nagrody (książki, foldery, bidony, słodycze).


I miejsce zajęła - Hanna Szewczulak
II miejsce zajęła - Hanna Skrzypczyńska
III miejsce zajęła - Kinga Szuster
Wyróżnienie zdobyła Katarzyna Gajda

Pozostali uczniowie otrzymali również dyplomy i symboliczne nagrody. W trakcie spotkania została odczytana bajka o Kopciuszku, po czym dzieci odpowiadały na zadane pytania. Następnie wszyscy zostali oprowadzeni po bibliotece i gorąco zachęcani do częstszych odwiedzin. Dzięki temu spotkaniu uczniowie na zawsze zapamiętają, że„Biblioteka, to przepiękna kraina, w której świat
fantazji się zaczyna. Otwarta jest dla każdego, dla dużego i małego”.
Za przygotowanie dzieci i wzięcie udziału w konkursie biblioteka w Wiśle Wielkiej składa podziękowanie nauczycielom prowadzącym.

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie otrzymała dofinansowanie zadania pod nazwą „Na tropie ojczystego” w ramach Programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017 ze środków finansowych Narodowego Centrum Kultury.

Zadanie będzie realizowane w Filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie w Wiśle Wielkiej, we współpracy z placówkami edukacyjnymi i kulturalnymi powiatu pszczyńskiego, mi. In. Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Wiśle Wielkiej, Muzeum Zamkowym w Pszczynie – Stajnie Książęce.

Zadanie „Na tropie ojczystego” ma na celu budowanie kompetencji językowej uczniów szkół podstawowych poprzez włączenie ich w rozmaite formy zabawy, których motywem przewodnim będzie wątek detektywistyczny.

Zadanie obejmie: lekcje biblioteczne „Ojczysty w niebezpieczeństwie”, warsztaty „Na tropie ojczystego”, grę plenerową „Spod ciemnej gwiazdy” połączoną z nocą w bibliotece i spotkaniem autorskim, stworzenie filmu w technice animacji poklatkowej „Sprawcę widać jak na dłoni”, turniej językowych gier planszowych „Detektor słów” oraz stworzenie i publikację e-booka „Ślepy zaułek”.

Wysokość dofinansowania wynosi 10.000 zł, a całkowity koszt zadania 11.250 zł.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017

W związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla Dzieci została przeprowadzona lekcja biblioteczna. Uczniowie zaproszeni zostali do korzystania z biblioteki i zachęcani do czytania książek. Następnie została przez panią bibliotekarkę odczytana „Bajka o brzydkim misiu” pochodzącą z książki Ewy Nowak „Wszystko, tylko nie mięta”. W trakcie lektury dzieci tworzyły wizerunek misia narysowanego na brystolu. Po pracy plastycznej dzieci wypowiadały się o postawach bohaterów i ich uczuciach. Później każdy z uczestników zajęć przedstawił swojego pluszowego misia i opowiadał jego historię. Pani bibliotekarka przedstawiła inne książki, których bohaterem jest miś. Na zakończenie spotkania dzieci podpisały się pod pracą plastyczną i wręczyły plakat dla biblioteki, aby ten uświetnił wystrój. W nagrodę dzieci otrzymały „słodką” niespodziankę. Zajęcia przebiegały w sympatycznej i miłej atmosferze, a dzieci potrafiły wzorowo współpracować w grupie.
Biblioteka w Wiśle Wielkiej składa podziękowanie pani kierownik świetlicy Mirosławie Uszok za zaproszenie i pomoc w przeprowadzeniu lekcji bibliotecznej.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.