Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W piątek 12 kwietnia 2013r. Bibliotekę Publiczną w Piasku odwiedził Pan Toti – malutki stworek mieszkający na wyspie. Autorką głównego bohatera i zarazem malarką książek dla dzieci jest Joanna Sorn – Gara.

Czterdzieści przedszkolaków ZSP nr 10 w Piasku wysłuchało przygód Pana Totiego pt. : „Pan Toti i stary garnek”.

Ponadto autorka z wielkim zainteresowaniem opowiadała dzieciom o etapach powstawania książki. Najważniejszą z nich jest wyobraźnia. To w niej powstaje bohater, jego przyjaciele, wrogowie, a także otoczenie w jakim się znajdują. Istotne aby pojawił się motyw i ilustracje, a historia zawierała dramaturgie.

Kolejnym krokiem było wyświetlenie na ekranie krótkiej animacji z Panem Totim i jego przyjacielem Hehelem w roli głównej.

Następnym punktem spotkania były zagadki dla dzieci i zadania plastyczne. Każde dziecko musiało ruszyć swoją wyobraźnią i przedstawić co mógł jeszcze znaleźć pod ziemią Pan Toti.

Warsztaty twórcze miały wymiar edukacyjny i wychowawczy.

 

Dnia 22 marca 2013 w Bibliotece Publicznej w Piasku odbyła się akcja w ramach Międzynarodowego Tygodnia Promowania Internetu ogłoszony jako Tydzień z Internetem w bibliotekach poprzedzony działaniami promocyjnymi.

W edycji tej było do wyboru kilka scenariuszy. Wybór padł na scenariusz pt. : „Koncert życzeń” czyli integracyjne spotkanie dla seniorów polegające na wyszukiwaniu i wspólnym wysłuchaniu ulubionych piosenek w serwisie Youtube.

 

Przy pomocy wolontariuszki Pani Agnieszki seniorki wysłuchały piosenek różnych wykonawców z przełomu lat 70 i 80 XX wieku oraz podzieliły się wspomnieniami związanymi z daną piosenką i młodością. Seniorki zapoznały się także z podstawami obsługi komputera. Dla wielu Pań komputer i Internet to nowe doświadczenie i okno na świat. Scenariusz „Koncert Życzeń” został nieco rozszerzony, bowiem bawiliśmy się w zabawę „Jaka to melodia” a później przy muzyce akordeonu odbyło się biesiadne śpiewanie.

 

 

Spotkanie zakończyło się ciepłą i rodzinną atmosferą, rozdaniem dyplomów i wspólnym zdjęciem.

Spotkanie odbyło się dzięki uczestnictwu Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie w programie Fundacji Orange „Orange dla bibliotek”.

W środę 30 stycznia Bibliotekę Publiczną w Piasku odwiedziła klasą 2 z Szkoły Podstawowej nr 10 pod opieką wychowawczyni Pani Beaty Skrzypiec.

Uczniowie poznali wiele ciekawych nowinek z historii biblioteki, dowiedzieli się do czego służą katalogi wykonując na nich ćwiczenia. Wykazali swoje umiejętności w szukaniu różnych haseł w encyklopediach i słownikach. Ponadto uczniowie dowiedli swoją wiedza, iż dobrze znają autorów książek dziecięcych. W szczególności upodobali sobie Juliana Tuwima, którego wiersz pt. : „Ptasie radio” wyrecytowała jedna z uczennic.

Spotkanie odbyło się w przyjaznej i miłej atmosferze, a wychowawczyni zapewniła o ponownych odwiedzinach w bibliotece.

 

Biblioteka Publiczna w Piasku rozpoczęła nowy cykl pt.:

„KĄCIK POMYSŁÓW” autorstwa Pani Agnieszki Chrobok.

W miesiącu marcu zostały zaprezentowane Ozdoby Wielkanocne, w których wykorzystano recykling.

 

Święta szybko się zbliżają,

W Święta ludzie się kochają.

Przy dzieleniu się opłatkiem

Płyną z oczu łzy ukradkiem.

Życzymy sobie WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO

Dając w policzek całusa wielkiego.

W nocy Jezus się urodzi

I serduszka nam odmłodzi.

Wesołe święta… oby takie były

I oby wszystkie życzenia się spełniły.

 

Wszystkim czytelnikom Biblioteki Publicznej Fili Piasek

Życzy Halina Kędzior

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.