Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna Filia w Piasku rozpoczęła cykl wystawy rękodzieła twórczości regionalnej pt. „Ukryte talenty”.

Do końca grudnia bieżącego roku w bibliotece można zobaczyć piękne haftowane obrazy o różnej tematyce, które są wykonane metodą krzyżykową i gobelinową autorstwa Pani Heleny Pytel. Wszystkie prace są udokumentowane w albumie. Pasją P. Helenki są także robótki frywolitkowe oraz haft angielski. Zapraszam wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy.

14 października 2010 roku rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pt. „Świat zwierząt”, zorganizowany przez Filię Piasek Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie.

Na konkurs wpłynęło 29 prac 11 autorów:

 

Postanowienia jury:

Miejsce I – „Ślimak w trawie”, autor Bernadeta Paszek

Miejsce II – „Jaskółki”, autor Agnieszka Kędzior

Miejsce III – „Świnka morska z jabłkiem”, autor Agnieszka Pryszcz

Równorzędne wyróżnienia: „Kaczka” Tomasza Grucy, „Czapla” Agnieszki Pryszcz i „Kotek czarno-biały” Agnieszki Kędzior.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych, udanych „łowów” z aparatem fotograficznym.

Komisja konkursowa: Barbara Garncarek-Zuber, Bożena Sekta, Jolanta Kalafarska.

Wystawę pokonkursową można oglądać w FILII PIASEK (Katowicka 63, tzw. „Kaniówka”)  Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie.

Serdecznie zapraszamy.

W związku z Tygodniem Bibliotek, jak co roku w maju Filia Biblioteczna w Piasku wraz z ZSP nr 10 zorganizowała imprezę środowiskową pod hasłem: „W krainie uśmiechniętej książki”. Kierownik biblioteki odczytała krótką prelekcję pt.:„Jak rozkochać dziecko w książkach”. Przy udziale władz i rodziców przedszkolaki wykazały się wiadomościami o bibliotece, recytowały między innymi wiersze Brzechwy, śpiewały piosenki i przedstawiły inscenizację pt. : „ZOO”. Odbył się także konkurs wiedzy pt.: „Witajcie w naszej bajce”. Na koniec programu przedszkolaki złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na czytelnika.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.