Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uprzejmie informujemy, że w dniu 27.02.2020 r. Filia Piasek będzie otwarta w godzinach: 13:30-16:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Elektroniczne wypożyczanie książek niesie za sobą sporo benefitów dla czytelnika jak i bibliotekarza. Czytelnicy mogą zamawiać książki bez wychodzenia z domu, przeglądać katalog on-line i korzystać z wielu innych przydatnych funkcji. Bibliotekarze zaś mogą dokonać analizy księgozbioru i czytelnictwa na wiele sposobów. Dzięki temu wyłoniono 4 najaktywniejszych czytelników, którzy w minionym roku wypożyczyli najwięcej dokumentów, a na których w piaskowej książnicy czekają niespodzianki, podarowane przez Państwo Andrzeja i Agnieszkę Mańkę. 

Najaktywniejszy przedszkolak - Pola, wypożyczyła 112 książek
najaktywniejszy uczeń - Jakub, 64
spośród czytelników dorosłych - pracujących - pani Bogna, 124,
spośród czytelników dorosłych - niepracujących i emerytów - pani Stefania, aż 133 dokumenty.
 
Gratulujemy wysokich wyników i życzymy przyjemnej lektury w kolejnym roku.
Państwu Mańka dziękujemy za podarunki i ciekawą inicjatywę. Kto wie, może w Piasku takie podsumowanie stanie się już tradycją. 
 
 

W minioną siedmioro młodych pioskowian uczestniczyło w pierwszych zajęciach z cyklu „Artystyczne środy w bibliotece”. Tematem spotkania był Piasek. Wspólnie sprawdzaliśmy się z wiedzy i orientacji po naszej miejscowości. Były quizy, gry oraz gość i współprowadząca zajęcia - sołtys Barbara Psik. My już wiemy, ile lat ma Piasek, ilu ma mieszkańców, gdzie jest Maroko, gdzie dobrze zjeść czy zadbać o swoją kondycję fizyczną, a Wy?
Kolejne spotkanie 18 marca o 16.00 w bibliotece.

 

Bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie autorskie w naszej piaskowej bibliotece. 6 marca (piątek) o 17.30 gościć będziemy panią Lidię Czyż – autorkę powieści obyczajowych, inspirowanych prawdziwymi historiami.  Co więcej, historie te nie są jedynie zasłyszane, pani Lidia niejednokrotnie spotkała się z bohaterkami swoich książek, aby później przepięknie opisać ich losy. O jej popularności świadczy fakt, iż w zeszłym roku tylko „Narodziny perły” wypożyczono ponad 40 razy! Wstęp wolny.

   Z okazji święta zakochanych w bibliotece pojawiło się kilkadziesiąt tytułów, zachęcających do „Randki w ciemno z książką”. Zabawa polegała na wyborze, wypożyczeniu i przeczytaniu książki oprawionej  papier gazetowy, nie znając uprzednio ani tytułu ani autora tajemniczej przesyłki. Wystawka, osobno dla dzieci, osobno dla dorosłych, cieszyła się sporym powodzeniem.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.