Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uprzejmie informujemy, że w dniu 27.02.2020 r. Filia Ćwiklice będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Kolejne warsztaty decoupage za nami, a jak ciekawe i twórcze zobaczcie sami Uczestnicy zajęć ozdabiali tym razem szklane naczynia przeistaczając je w zachwycające dzieła sztuki. Technika decoupage wyjątkowo efektownie prezentuje się na przezroczystym, bezbarwnym szkle. Dzieci poznały warsztat dekorowania szkła serwetkami papierowymi i papierem ryżowym, tajniki postarzania (spękań) oraz złoceń. Stworzyły oryginalne dekoracje do swojego domu, a co najważniejsze zrobiły je własnoręcznie.

Czytaj więcej: Warsztaty decoupage na szkle

„Można mieć zabawki i można mieć pieska,

Można mieć sukienkę – może być niebieska,

Można mieć pieniądze, można dostać spadek,

Lecz dzieci – pamiętajcie! Nie ma to jak dziadek!

Stokrotki, Maki, Niezapominajki i Tulipany – ranek miały niesłychany, a to za sprawą tajemniczego gościa, który zawitał dzisiaj do Przedszkola. „Wróżka Ania” zabrała dzieci w świat tajemniczych przygód Meli – opowiadań o pięcioletniej dziewczynce, która ma fantastycznego dziadka i z którym łączy ją prawdziwa przyjaźń. To właśnie dziadek podarował Melanii magiczny bursztynek, za sprawą którego działy się niesamowite przygody. Przedszkolaki słuchały opowieści z otwartymi buziami i mam nadzieję, że na długo zapadnie w ich pamięć. Współpraca, a jednocześnie wielka przygoda przedszkolaków z Ćwiklic z „wróżką Anią” ma już swoją kilkunastoletnią tradycję. Czytanie książek dostarcza dzieciom niezapomnianych przeżyć, uczy, bawi, wychowuje a ich uśmiech nasze serca raduje. Kiedy otwieramy książkę i zaczynamy czytać bajki, otwieramy dzieciom furtkę do ich magicznego świata, z którego sami wydaje się pochodzą. Spotkania uwieczniliśmy na fotografii, a dzieci obiecały, że niebawem zawitają w progi Biblioteki. Z całego serca dziękuję za tak miłe i ciepłe przyjęcie.

Każde dziecko wie, że przed świętami Bożego Narodzenia w każdym domu trwa przedświąteczna krzątanina. Także w krainie Świętego Mikołaja wrze jak w ulu. Święty Mikołaj czyta uważnie wszystkie listy, a jego anielscy pomocnicy spieszą się, by spełnić każde dziecięce marzenie. Są tu także aniołki, które zajmują się wypiekiem niebiańskich pierniczków. „Choinka od leśnych elfów” zauroczyła samego Świętego Mikołaja, który tak pięknej choinki nie widział nawet u siebie w Laponii.

Te bajkowe historie z mądrym przesłaniem uczą, aby nieść pomoc w potrzebie, szanować i dbać o przyrodę, troszczyć się o innych i ofiarować im swoje serce. Dzieci kochają, kiedy opowiada im się o Świętym Mikołaju. Ta urocza, pięknie ilustrowana książka przeniosła Słoneczniki w magiczny i radosny świat, a najciekawszy w tej tajemniczej historii był smak pierniczków, które po prostu rozpływały się w ustach, ku uciesze smakoszy. Po wysłuchaniu opowieści dzieci przelały swoje wrażenia na papier i powstały piękne, kolorowe prace. Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkową fotografią.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.