Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

„Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca...”, 10 bibliotekarek oraz mały czytelnik i mamy przepis na udane popołudnie z książką w tle.

2 czerwca odbył się I Rajd Rowerowy pod hasłem „Odjazdowy Bibliotekarz”. Stał się on doskonałą okazją do promowania biblioteki w okolicznych sołectwach, między polami i lasami. Dobre humory dopisywały wszystkim. Nie zepsuł je nawet urwany pedał i oberwanie chmury. Szerząc ideę czytania, przejechałyśmy przez Pszczynę, Ćwiklice, Frydek, Miedźną, Międzyrzecze i Jankowice. Około 30- kilometrowa trasa dla nikogo nie była straszna. Brawo dla najmłodszego uczestnika, 3- letniego Kuby. Na „smakowity odpoczynek” wraz z suszeniem koszulek zatrzymaliśmy się w Karczmie Wiejskiej.

Dziękujemy za uśmiechy i życzliwość okolicznych mieszkańców. Mamy nadzieję, że za rok bibliotekarki znów ruszą w drogę:)

 

   

W niedzielę, 20 maja w Czytelni MPBP mieszkanki naszego powiatu miały okazję wziąć udział w kampanii społecznej "Śląskie. Dla Kobiety". Jest ona skierowana do kobiet, gdzie główny nacisk kładzie się na profilaktykę raka piersi. Patronem akcji jest marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa. Z akcją „Śląskie. Dla Kobiety” organizatorzy chcą dotrzeć do jak najszerszych grup i zachęcić do poddawania się badaniom profilaktycznym. Jednym ze sposobów przybliżenia problemu były warsztaty motywacyjne, które miały zachęcać do badań profilaktycznych i uczyć pokonywania bariery strachu.

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol zaprasza mieszkańców do tworzenia Pszczyńskiej Kapsuły Czasu. Jesienią zdeponowane od mieszkańców dokumenty zostaną zakopane na sto lat. Dokładnie w 2118 roku będzie można zajrzeć do specjalnie wykonanej nierdzewnej skrzyni i zapoznać się ze skrywanymi w środku tajemnicami.

Czytaj więcej: Pszczyńska Kapsuła Czasu

We wtorek, 8 maja w Sali Urzędu Miejskiego odbył się kolejny wykład otwarty z cyklu "Ludzie, którzy tworzyli wspaniałą przeszłość Śląska". 

Czytaj więcej: Prawda ponad wszystko. Opowieść o ks. Dzierżonie

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.