Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Rozpoczął się proces wdrażania pierwszej rundy Programu Rozwoju Bibliotek, do którego zakwalifikowała się Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie. Dzięki przystąpieniu do PRB pszczyńskie placówki zyskają 13 zestawów sprzętu. Na jeden zestaw składa się: komputer wraz z oprogramowaniem, monitor, urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka, fax), aparat cyfrowy oraz inne akcesoria komputerowe. Wartość takiego zestawu to ponad 4.000 zł. Już 3 placówki: Filia nr 1, Filia nr 3 oraz Filia w Ćwiklicach cieszą się z nowego sprzętu. Program zakłada, że w nowy sprzęt będą zaopatrzone wszystkie zakwalifikowane placówki, które posiadają dostęp do Internetu. Dzięki temu wszyscy czytelnicy pszczyńskich bibliotek publicznych będą mogli bezpłatnie korzystać z Internetu. PRB obejmuje też szeroką gamę szkoleń dla bibliotekarzy, związanych z obsługą sprzętu, Internetu oraz innych szkoleń specjalistycznych. Bibliotekarki wezmą udział w około 80 dniach szkoleniowych. Łączna wartość sprzętu oraz szkoleń wynosi około 70.000 zł.
M-PBP w Pszczynie również przystąpiła do programu „Biblioteki z Internetem TP”. Jego celem jest wsparcie bibliotek publicznych poprzez podłączenie placówek bibliotecznych łączami internetowymi o zaawansowanych parametrach.
Wśród finalistów PRB znalazły się też inne biblioteki z powiatu pszczyńskiego: Gminna Biblioteka Publiczna w Miedźnej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach. W tych Bibliotekach także rozpoczyna się proces instalowania nowego sprzętu.
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

W tegoroczne ferie zimowe M-PBP postanowiła zachęcić dzieci do czytania wierszy Jana Brzechwy.
Każdego dnia dzieci mogły bawić się w rozwiązywanie krzyżówek i rebusów, które dotyczyły przeczytanych przez bibliotekarki wierszy J. Brzechwy. Finałem tych zajęć było wykonanie pracy plastycznej z ulubionego wiersza.


Dnia 16 lutego w Filii nr 6 M-PBP w Pszczynie odbył się bal przebierańców dla najmłodszych czytelników Filii nr 6 i nr 3.  Dzieci zjawiły się na balu przebrane za różne postaci z bajek i uczestniczyły w wielu zabawach i konkursach literacko-zręcznościowych. Na koniec przygotowano loterię. Każdy los był wygrany i i dzieci otrzymały słodkie upominki.

W czasie ferii zimowych w Filii M-PBP Ćwiklice odbyły się zajęcia plastyczne pt:
"Bałwany i bałwanki". Najmłodsze dzieci chętnie brały udział w zajęciach malując bałwanki, starsze korzystały z gier planszowych oraz z Internetu miło spędzając czas w bibliotece. Powodzeniem cieszyły się również kolorowe czasopisma, które przynoszą do biblioteki nasi czytelnicy.

Nieopublikowane

Zakończył się piąty kiermasz podręczników gimnazjalnych, organizowany przez naszą Bibliotekę. Zgłosiło się 118 gimnazjalistów z Pszczyny i okolic chcących sprzedać swoje książki. Na kiermasz przekazano 1310 podręczników. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym za udział.

Propozycje Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie na ferie zimowe:

1. Zabawy literackie dla małych i większych z wierszami Jana Brzechwy - codziennie w godzinach 11.00 - 14.00 - czytanie wierszy J. Brzechwy, zajęcia plastyczne, zagadki (M-PBP w Pszczynie, ul. Piastowska 1).

2. Bal przebierańców dla najmłodszych czytelników - 16 luty 2010 godz. 10.00 -12.00 Filia nr 6 (Pszczyna,   ul. Kazimierza Wielkiego 5).

3. Bałwany i bałwanki - zajęcia plastyczne dla dzieci - w godzinach otwarcia Biblioteki (Ćwiklice, ul. Zawadzkiego 15).

4. Czekoladowe ferie zimowe - czytanie wierszy i opowiadań o zimie przy kubeczku gorącej czekolady - w godzinach otwarcia Biblioteki (Wisła Mała, ul Pawia 42 - Strażnica).

Zapraszamy wszystkie osoby niewidome i słabo widzące do korzystania z Wypożyczalni Książki Mówionej, która mieści się w naszej Bibliotece. Oferujemy 555 tytułów książek autorów polskich i zagranicznych nagranych na kasetach magnetofonowych (powieści obyczajowe, romanse, literatura sensacyjna). Wypożyczalnia otwarta jest w następujących godzinach:

Poniedziałek, wtorek, środa, piątek: 9.00 - 18.00.

Czwartek: 9.00 - 15.00.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.