Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

23 sierpnia 2019r.: Dr hab. Marian Małecki: "I Powstanie Śląskie - punkt widzenia"

More...
Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 2019

Narodowe Czytanie 7.09.2019r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

8 czerwca pszczyńskie bibliotekarki wyruszyły w świat! Co prawda, ten bliski, bo okolice powiatu pszczyńskiego, ale i tak ujmujący. Trasa prowadziła spod Czytelni w Pszczynie przez Ćwiklice (tutaj złapałyśmy oddech przed Filią MPBP), Rudłotowice do Goczałkowic- Zdroju. Tam ochłody dodał nam deser lodowy, oraz odpoczynek w cieniu odrestaurowanego budynku PKP. Był czas na postój przy stawie i zamoczenie nóg. Przez las oraz między polami dotarłyśmy do ścieżki rowerowej prowadzącej z zapory do Pszczyny. 

Czytaj więcej: Bibliotekarki na rowerach- czyli "Odjazdowy Bibliotekarz 2019"

Lekcje biblioteczne, które stanowią niezwykle ważny punkt na mapie działalności kulturalno-oświatowej Miejsko–Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie, powróciły po przerwie. Dla uczestniczących w nich przedszkolaków i uczniów początkowych klas z placówek oświatowych na terenie miasta stanowią znakomitą okazję na odwiedzenie biblioteki, poznanie interesującej literatury oraz wykonywanie zadań plastycznych i ruchowych w gronie rówieśników.
Dzień dobry, nazywam się Wesoły Ryjek :-)


W ten sposób bohater książeczek Wojciecha Widłaka wita się ze swoimi czytelnikami na początku każdej historyjki. Sympatyczny bohater odkrywa świat i do tego samego zachęca maluchy. Ryjek to sympatyczny prosiaczek, posiadacz żółwika przytulankę oraz wspaniałych rodziców.
Tegoroczny październik i listopad upłynął odwiedzającym bibliotekę przedszkolakom na spotkaniu z Wesołym Ryjkiem autorstwa Wojciecha Widłaka.


Zajęcia rozpoczęliśmy od przywitania zabawą przy muzyce. Nie mogło zabraknąć głośnego czytania opowiadań o przygodach Wesołego Ryjka. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, sprawdzających i rozwijających ich koncentrację, spostrzegawczość. Na otrzymanych wydrukach dzieci miały dorysować twarz Wesołego Ryjka i samodzielnie pokolorować. Z przeczytanego opowiadania pt: "Stukacz" przedszkolaki kolorowały podwórko które widzi Wesoły Ryjek z okna w słoneczny letni dzień i podczas jesiennego deszczu. Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę.
Z pewnością każdy przedszkolak chętnie zaprzyjaźni się z Wesołym Ryjkiem.

"CZYTANIE ŁĄCZY POKOLENIA" - to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, obchodzonego w dniach 8 - 15 maja 2014. Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek.i Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się:

- konkurs czytelniczy pt. "Awantura o Basię". Celem konkursu była popularyzacja twórczości Kornela Makuszyńskiego z okazji przypadającej w tym roku 130 rocznicy jego urodzin. W zmaganiach wzięły  udział 3-osobowe reprezentacje uczniów klas piątych z: SP nr 2 w Pszczynie, SP nr 4 w Pszczynie, SP nr 7 w Ćwiklicach, SP nr 11 w Porębie, SP nr 16 w Studzienicach, SP nr 12 w Studzionce, SP nr 13 w Wiśle Małej, SP nr 14 w Wiśle Wielkiej.  Zamierzeniem organizatorów było nie tylko przybliżenie ciekawej twórczości Kornela Makuszyńskiego, ale mobilizacja uczniów do rozwiązywania przygotowanych zadań. Urozmaiceniem zmagań konkursowych były scenki teatralne w wykonaniu każdej drużyny. W ostateczności po zaciętej i emocjonalnej dogrywce wyłoniliśmy zwycięzców: I miejsce - SP nr 7 w Ćwiklicach, II miejsce nr 4 w Pszczynie, III miejsce SP nr 11 w Porębie.

 

- spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki z młodzieżą z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Pszczynie. Przy jednym stole zasiadły przedstawicielki młodego, nastoletniego pokolenia wraz z paniami z DKK i pracownicami Biblioteki. Goście wymienili się spostrzeżeniami na temat ulubionej literatury i zainteresowań czytelniczych.  Uczestniczki opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z lekturami swojej młodości i pytały o trendy wśród obecnej młodzieży.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.