Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie była jedną z instytucji, które współorganizowały zajęcia dla dzieci podczas pszczyńskich półkolonii. W warsztatach wzięło udział prawie 400 osób.

Biblioteczne zajęcia trwały od poniedziałku, 29 czerwca do piątku, 24 lipca br. Łącznie odbyło się 30 półtoragodzinnych spotkań, w których brali udział uczniowie gminnych szkół podstawowych. Warsztaty nie ograniczały się tylko do klasycznych lekcji bibliotecznych, odbyły się również zajęcia artystyczne, podczas których uczestnicy mogli poćwiczyć swoją dykcję, stworzyć rzeźby z masy solnej oraz zaprojektować własną pocztówkę czy mandalę.

Dzieci znalazły się w świecie dinozaurów, a dzięki wędrówkom po wszechświecie poznały Układ Słoneczny. W słoneczne dni uczestnicy półkolonii wzięli udział w grze terenowej „Śladami księżnej Daisy”, podchodach związanych z pierwszą pomocą oraz poznali gry podwórkowe swoich rodziców i dziadków. Nie zabrakło również kreatywnych zabaw rozwijających funkcje poznawcze, warsztatów z kodowania z programem Scratch, zabaw z urządzeniem Makey Makey oraz warsztatów pisania opowieści przy pomocy robota Photon.

Projekt półkolonii „Lato w mieście” cieszył się zainteresowaniem mieszańców gminy. Dzieci były zainteresowane zajęciami prowadzonymi przez Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Pszczynie i ochoczo brały w nich udział.