W czwartkowy wieczór gościliśmy w naszej Czytelni Sławomira Pastuszkę, doktoranta na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, autora wielu książek o kulturze żydowskiej oraz współorganizatora Spotkań z Kulturą Żydowską w Pszczynie. Pretekstem do spotkania była kolejna publikacja o losach mieszkańców Pszczyny pochodzenia żydowskiego.

Książka "Zostałem tam cztery lata" opowiada o losach, urodzonego w Pszczynie Dawida Danielego. Mimo, że jego młodość głównie związana była z Rybnikiem, wspomnienia z Górnego Śląska zostały na zawsze w jego pamięci. Publikacja jest już drugą z serii o losach pszczyńskich Żydów.

Środki pozyskane z dystrybucji przeznaczone zostaną na dalsze prace porządkowe i remontowe na pszczyńskim kirkucie.