Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Za oknem coraz mroczniej, a w naszej bibliotece gwarno od spotkań. Spotkań młodzieży z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 oraz podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Pszczynie. 18 października połączyła ich baśń, o której u nas głośno dzięki projektowi „Baśń łączy pokolenia”, realizowanemu w ramach ministerialnego programu „Partnerstwo dla książki”.

 

 

Warsztaty plastykoterapii stały się okazją do rozmowy o opowieściach pamiętanych z dzieciństwa. Młodsi i starsi uczestnicy, w dwóch grupach, zasiedli wspólnie do stołu, przy którym urządzono prawdziwie baśniową ucztę. Powstały pastelowe autoportrety uczestników. Towarzysze tej wyjątkowej „biesiady” umieszczali nawzajem swoje podobizny w otoczeniu stworzonych przez siebie, kolorowych światów. Był to czas na przelanie na papier trochę „siebie”, oraz na nawiązanie kontaktu z drugim człowiekiem, który przecież też przynosi ze sobą swoją własną baśń. Przyszedł również czas na zamknięcie przeżyć w kadrze aparatu. W ruch poszły baśniowe rekwizyty, korony i diademy. Dziękujemy wszystkim za udział.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.