A- A A+

7 i 8 czerwca pracownicy z naszej biblioteki wzięli udział w szkoleniu w Bibliotece Śląskiej, organizowanym w ramach projektu "Zaprogramuj przyszłość".

„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, dzięki któremu blisko 20 000 dzieci z małych miejscowości i wsi pozna podstawy programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce.

 Celem „Zaprogramuj przyszłość” jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i edukatorów,  w szczególności wyposażenie ich w kompetencje programistyczne oraz wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania programowania najmłodszych uczniów. Pozwoli im to na prowadzenie ciekawych zajęć z programowania.

Kodowanie to pierwsze kroki w stronę poznania języka programowania. Uczy logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, ale i takich kompetencji jak cierpliwość czy praca w grupie. Dla dzieci jest to jednak przede wszystkich świetna zabawa.

Szkolenia stało się dobrą okazją do wzbogacenia się w konkretne narzędzia pomocne w pracy z dziećmi i młodzieżą. Okazuje się, że język programowania jest bliższy naszej codzienności, niż się z pozoru wydaje.

https://www.zaprogramujprzyszlosc.edu.pl/

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.