"Ojczysty w niebezpieczeństwie" to temat 3 lekcji bibliotecznych, które odbyły się 13 października w ZSP w Czarkowie. Lekcje przygotowała i przeprowadziła w ramach projektu "Na tropie ojczystego", bibliotekarka z Filii w Wiśle Wielkiej, pani Ola Sobańska.

Uczniowie klas VII a, VII b i VI wcielili się w młodych detektywów i rozwiązywali zagadki kryminalne. Pięcioosobowe grupy otrzymały tajemnicze pudła z dziwnymi znakami. Zadaniem detektywów było rozkodowanie szyfru, zdobycie hasła i rozwiązanie zadań językowych.

Zajęcia były bardzo ciekawe, angażowały dzieci i poszerzały ich wiedzę o kulturze języka polskiego.
Najlepsze drużyny otrzymały nagrody książkowe.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Ojczysty - dodaj do ulubionych 2017".