Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

25 listopada w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki misia, ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś jest najlepszym przyjacielem dziecka, także niektórzy dorośli przechowują z sentymentu swojego misia.    
Z tej to okazji w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odwiedziliśmy przedszkolaki z PP nr 2/2  pod hasłem" Dziś w przedszkolu jest wesoło wszystkie misie tańczą w koło”. W tym dniu wszystkie dzieci zaczynały dzień w przedszkolu z własnymi pluszowymi niedźwiadkami. Przedszkolaki  na wstępie zapoznały się z historią powstania pluszowego misia. Z uwagą wysłuchały fragmentów książki, której głównym bohaterem był  Miś Uszatek. Nie zabrakło także piosenek o misiach, które zaprezentowali mali wykonawcy. Podczas zajęć dzieci opowiadały o swoich misiach, słuchały „misiowych” wierszy i opowiadania pt:  „Stary zielony miś”. Wykonywały ilustracje przedstawiające szczęśliwego misia. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy z misiami: chodzenie na czworakach i noszenie misia na plecach, przekładanie misia pod uniesionym kolanem, spacer z misiem w kole. Na koniec podróży z misiami nastąpiło rozdanie przedszkolakom misiowych przysmaków. Święto to jest wspaniałą okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki. Takie formy zajęć mają wiele wartości i sprawiają dzieciom ogromną radość.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.