Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zajęcia odbywają się bezpłatnie, co dwa tygodnie, w czwartki, o 16:30

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

„Wszystko zaczyna się od czytania...”Biblioteka w Ćwiklicach w swojej działalności dużą wagę przywiązuje do form pracy promujących książkę i czytanie. Popularyzując ideę głośnego czytania bibliotekarka przez cały rok szkolny spotyka  się cyklicznie z dziećmi klasy „0” w Szkole Podstawowej nr 7, aby wspólnie z nimi poznawać zaczarowany świat książek. Pragnę uświadamiać dzieciom, że książki można nie tylko czytać, ale można o nich rozmawiać, bawić się nimi a także poznawać ich twórców. Wspólnemu czytaniu towarzyszą zabawy dydaktyczne sprawdzające rozumienie tekstu, rozwijające spostrzegawczość i wyobraźnię dzieci.
Dzięki książce dziecko wzbogaca swoje słownictwo, uczy się umiejętności mówienia i słuchania, kształtuje swoją wrażliwość moralną, doskonali pamięć, a także zaspakaja swoją ciekawość poznawczą oraz potrzeby emocjonalne. Stwarzajmy dzieciom możliwości kontaktu z książką i rozwijajmy zapał do książek, pamiętając, że czytanie jest podstawową umiejętnością współczesnego człowieka.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.