Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie otrzymała dofinansowanie w wysokości 40.384,00 zł w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025”. W ramach Programu zdefiniowany został Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek interwencji 1.1 Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych, którego celem jest wzmocnienie potencjału bibliotek w środowiskach lokalnych poprzez wzrost atrakcyjności i dostępności do zbiorów. Grupą odbiorców docelowych są czytelnicy i użytkownicy bibliotek publicznych, którzy będą mogli korzystać z udoskonalonej i poszerzonej oferty bibliotek publicznych obejmującej zarówno aktualizowane w trybie ciągłym i systematycznie uzupełniane o nowości wydawnicze księgozbiory bibliotek, jak i formy zdalnego dostępu, umożliwiające użytkownikom bibliotek dostęp do książek w formatach e-booków lub audiobooków.

Pozyskane fundusze przeznaczono na zakup książek i audiobooków. Zakupiono 1.641 książek oraz 93 tytuły audiobooków, obejmujące literaturę piękną dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz literaturę popularnonaukową z różnych dziedzin. W zakupach uwzględniono również książki z Dużą Czcionką – 78 egzemplarzy.