Spotkania ze Śląską Bajarką

Ślōnsko Bajarka ponownie odwiedziła Pszczynę.

W ramach współpracy z „Klubem Seniora”, działającym przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszczynie, trzy grupy seniorów wzięły udział w warsztatach regionalnych. Celem zajęć było wprowadzenie uczestników w atmosferę śląskiej gõdki, muzyki i zwyczajów, zgodnie z tradycją.

Spotkania prowadziła Dominika Kierpiec-Kontny (Ślōnsko Bajarka) – wiolonczelistka, wokalistka i autorka warsztatów muzyczno-regionalnych dla dzieci i nie tylko. Spotkania poprowadziła wspólnie z mężem Rafałem Kierpcem, kontrabasistą Filharmonii im. Leoša Janáčka  w Ostrawie.

Spotkania odbyły się w ramach projektu ministerialnego „Historia kompasem mojej tożsamości”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury