Wykłady otwarte Jerzego Ciurloka

W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie odbyły się prelekcje Jerzego Ciurloka pt. „Pomiędzy Republiką Górnośląską, a II Rzeczpospolitą”.

Podczas dwóch spotkań śląski dziennikarz oraz znawca tematu-Jerzy Ciurlok, z wielką pasją zaprezentował dzieje Śląska okresu powstań śląskich i plebiscytu.

Całość wystąpienia zakończył prezentacją poruszającego eseju własnego autorstwa na temat zwykłego człowieka uwikłanego w te trudne czasy.

Wykłady były niezwykle ciekawy, zabarwione wieloma szczegółami. Duża dawka informacji historycznych i ciekawostek została ujęta w przystępny dla słuchaczy sposób.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury