Zbigniew Rokita – spotkanie autorskie

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Zbigniew Rokita, autor nominowanej w tym roku do nagrody NIKE książki „Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku”.

Zbigniew Rokita (ur. 1989) – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Współpracuje m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Polityką”, „Dziennikiem Gazetą Prawną”. Wieloletni sekretarz redakcji dwumiesięcznika „Nowa Europa Wschodnia”. Autor książki reporterskiej Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium o związkach sportu i polityki w Europie Wschodniej (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu) oraz książki Kajś, za którą otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike oraz do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Pochodzi z Gliwic.

Kiedy: 28 września 2021r, godz. 18:00
Gdzie: Pszczyńskie Centrum Kultury (wejście od ul. Bankowej)

Obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. 32 447-10-06

Prowadzenie: Łukasz Gamrot
Tłumacz języka migowego: Irena Piecha

Podczas spotkania będzie można zakupić książki autora i zdobyć autograf.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury