Szczepan Twardoch – spotkanie

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie ze Szczepanem Twardochem, autorem wydanej we wrześniu zeszłego roku „Pokory”.

Kiedy: 17 września 2021r, godz. 18:00
Gdzie: Pszczyńskie Centrum Kultury (wejście od ul. Bankowej)

Obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. 32 447-10-06

prowadzenie: Elżbieta Goraus
tłumacz języka migowego: Irena Piecha

Szczepan Twardoch (ur. 1979) – pisarz, publicysta, autor bestsellerowych powieści: Morfina (2012), Drach (2014), Król (2016) i Królestwo (2018). W jego literackim dorobku znajdują się również uznawany za literackie odkrycie Wieczny Grunwald (2010), tom dzienników Wieloryby i ćmy (2015) oraz zbiór opowiadań Ballada o pewnej panience (2017).

Uhonorowany wieloma prestiżowymi nagrodami, między innymi Paszportem „Polityki”, Nagrodą im. Kościelskich, Brücke Berlin-Preis, Śląskim Wawrzynem Literackim, Nagrodą Kulturalną Onetu O!Lśnienie, Nagrodą Czytelników Nike i rekordową liczbą nominacji (między innymi do nagród Nike, Gdynia i Angelus).

Prawa do jego powieści zostały sprzedane do kilkunastu krajów.
W kwietniu 2020r. miała miejsce premiera Króla w Stanach Zjednoczonych.
Na podstawie powieści powstał serial, który w listopadzie 2020r. miał premierę w telewizji Canal+.

Mieszka w Pilchowicach na Górnym Śląsku.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury