„Książkowe igraszki”- zajęcia dla rodzin z dziećmi

„Książkowe igraszki” to cykliczne zajęcia skierowane dla rodzin z dziećmi. Podczas godzinnych zajęć prowadzonych bibliotekarz wprowadza rodzinę w świat literatury dziecięcej. Czyta fragmenty opowieści oraz proponuje szereg zabaw i innych aktywności, które tematycznie nawiązują do omawianej książki.

To wyjątkowy czas. Czytamy specjalnie wybraną literaturę dziecięcą, i klasykę i współczesną. Dzieci biorą aktywny udział, dopowiadając rymy czy wystukując rytm. Nie potrzebna jest umiejętność czytania. Do tematyki książek dobrane są zabawy rozwijające kreatywność oraz wspierające więzi międzypokoleniowe. Łowimy, dmuchamy, turlamy się, bawimy w teatr, malujemy, wydzieramy….

„Książkowe Igraszki” to okazja do ekspresji emocji poprzez zabawę i twórczość.

Gdy zastanawiasz się, jak spędzić popołudniowy czas ze swoją pociechą, weź udział w „Książkowych igraszkach”!

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Aby wziąć udział w spotkaniu należy zapisać rodzinę telefonicznie bądź mailowo.

Zapraszamy do naszej galerii. Zobaczą w niej Państwo, jak wyglądały przykładowe spotkania z ramach cyklu „Książkowych igraszek”, które odbywały się w naszej bibliotece.