MIEJSKO-POWIATOWA
BIBLIOTEKA
PUBLICZNA
W PSZCZYNIE


Spotkanie z panią archeolog Anną Jaklewicz

27 października odbyło się kolejne spotkanie z projektu „Książka wehikułem czasu”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2020”.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie spotkali się on-line z Anną Jaklewicz, archeologiem i antropologiem, podróżniczką i autorką książek „Indonezja. Po drugiej stronie raju” oraz „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”.

Nasz gość snuł fascynującą opowieść o pracy archeologa. Była to okazja do przyjrzenia się z bliska temu, jak wyglądają wykopaliska oraz jak się do nich przygotować. Pani Anna przekonywała, że dobry archeolog czyta wiele książek na temat dawnych cywilizacji, aby wiedziecie gdzie szukać i umieć rozpoznawać to, co odnajdzie. Książki w archeologii to prawdziwe wehikuły czasu, dzięki którym jest możliwe odkrywanie skarbów przeszłości. Uczniowie wzięli udział w licznych zagadkach odgadując, do czego służyły dawne przedmioty użytku codziennego. Opowieści pani Anny towarzyszyły ciekawe zdjęcia wykonane podczas jej pracy. Na koniec dzieci miały okazję zadać nurtujące je pytania.

Dziękujemy obecnym za miłe spotkanie i zapraszamy do biblioteki po książki, które przybliżają dawne czasy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury