MIEJSKO-POWIATOWA
BIBLIOTEKA
PUBLICZNA
W PSZCZYNIE


Spotkanie autorskie z Pawłem Wakułą

Za nami pierwsze spotkanie autorskie projektu „Książka wehikułem czasu” w ramach programu „Partnerstwo dla książki 2020”.

23 października odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Pawłem Wakułą. Wzięli w nim udział uczniowie klasy IV i VI z Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie, która została Partnerem projektu. Z powodu warunków epidemicznych spotkanie odbyło się on-line.

Paweł Wakuła, absolwent malarstwa i pedagogiki artystycznej jest autorem wielu książek dla dzieci jak „O czym szumi las” i „Mój tata jest olbrzymem”. Jest również twórcą książek, które w humorystyczny sposób przybliżają dzieciom historię. Na spotkaniu autor przedstawił dzieciom swoją książkę „Jagiełło pod prysznicem”, zabierając nas w podróż w odległe czasy panowania polskich królów. Uczniowie poznawali zabawne ciekawostki z życia Mieszka I, czy Kazimierza Wielkiego. Swoje opowieści pisarz ilustrował rysując na żywo sugestywne ilustracje. Spotkanie stało się znakomitą zachętą do polubienia historii. Dziękujemy za udział.

Wszystkie chętne dzieci i młodzież zapraszamy po książki Pawła Wakuły, które można wypożyczyć w naszej bibliotece. Przekonajcie się sami, że nauka może być fascynująca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury