RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Nowe Czytaki w Bibliotece

Nowe Czytaki w Bibliotece

Czytak Plus oraz Czytak NPN 3 można wypożyczyć w naszej Bibliotece

More...
Świat Poezją Malowany

Świat Poezją Malowany

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji konkursu poetyckiego.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Podczas tegorocznej edycji OCTD dzieci z klas III Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie mogły wysłuchać inspirujących historii spisanych przez Annę Dziewit-Meller w książce "Damy, dziewuchy, dziewczyny : historia w spódnicy". Szczególnie spodobała im się historia Krystyny Skarbek, kobiety-szpiega. Jej wyjątkowe zdolności aktorskie były pretekstem do warsztatów teatralnych, które przeprowadził Jakub Pieczka z Stowarzyszenie "take tam" im. Artystów Międzywojnia.

5 maja na kilka godzin Ogrody Pokazowe Kapias w Goczałkowicach-Zdroju zmieniły się w Krainę Czarów. A wszystko za sprawą Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia, Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz państwa Kapias. Grupa dzieci z klas trzecich została wprowadzona w świat marzeń sennych Alicji i razem z nią spotkała postaci z Krainy Czarów. Pomiędzy etiudami teatralnymi, uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych oraz tanecznych, a także wysłuchać koncertu laureatów Powiatowego Konkursu Wokalno-Aktorsko-Tanecznego „Perła”.
Pogoda dopisała, humory również i mamy nadzieję, że tak samo będzie w przyszłym roku.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom trwa w najlepsze. Naszą Bibliotekę odwiedziła Gosia Tomczyk - instruktorka tańca i choreografka. Nasz gość opowiedział o swojej największej pasji, czyli tańcu. Następnie przeprowadził z dziećmi krótkie warsztaty taneczne.

Majowe „Książkowe Igraszki” już za nami. Na tradycyjnych już zajęciach dla dzieci i rodziców znowu nie zabrakło dobrej literatury i wyśmienitej zabawy. Z Panem Maluśkiewiczem, stworzonym przez Juliana Tuwima, wypłynęliśmy na poszukiwanie grubego zwierza. Z Magellanem obiegaliśmy cały świat, tworzyliśmy własne łódeczki i zagraliśmy w stworzoną przez nas grę. A konkurencje? Oczywiście wymagające pobuszowania w naszej dziecięcej biblioteczce!

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, co dwa tygodnia. Najbliższe zajęcia zabawowo- czytelnicze już 13 czerwca!

Jak co roku, w naszej Bibliotece odbyła się Noc z Andersenem. Śmiechu i zabawy było co niemiara. Za sprawą członków Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia, dzieci przeniosły się w magiczny świat teatru. Obejrzały spektakl w reżyserii Bogumiły Gołek pt.: "Unhappy ending". Po pełnym emocji przedstawieniu, zaczęły się tańce. Od popularnych rytmów, po zupełnie nieznane melodie i ruchy. Wisienką na torcie okazała się nauka układu choreograficznego pod okiem Małgorzaty Tomczyk. Po wyczerpujących zajęciach, dzieci mogły złapać oddech podczas warsztatów teatralnych, które poprowadził Jakub Pieczka. Uczestnicy przeszli "teatralną" rozgrzewkę, ćwiczyli aparat mowy, tworzyli własne etiudy. Swoją kreatywnością zaskoczyli samego prowadzącego. Następnie dzieci wzięły udział w grze nocnej, przeprowadzonej na terenie biblioteki. W oparciu o jedno z opowiadań o Detektywie Pozytywce - "Gdzie są moje skarpetki w delfiny" G. Kasdepke, uczestnicy podzieleni na 3 grupy, musieli zebrać skarpetki wykonując poprawnie kolejne zadania. Z pomocą przyszły im tablety i roboty Photon.

Po wyczerpujących nocnych zajęciach dzieci położyły się spać, chociaż nie wszystkim udało się zmrużyć oczy ;)

O poranku wszyscy udaliśmy się do parku, by jak co roku, zasadzić Drzewko Pana Andersena.

Do zobaczenia za rok.

 

Do tańca zagrzewały: Magdalena Pietryja, Estera Pojda, Kinga Grębosz, Kinga Szema, Anna Ferens, Małgorzata Tomczyk

W spektaklu "Unhappy ending" wystąpili: Bogumiła Gołek, Patrycja Wieczorek, Katarzyna Koczy, Weronika Bryła, Paulina Komraus, Nina Kołder, Edyta Komraus, Marek Blacha, Mateusz Ledwoń, Adrian Szmajduch, Miłosz Suwała

 

Serdecznie dziękujemy sponsorom:

Gospodarstwo Szkółkarskie KAPIAS

Verona Pizza

Pizzeria Venezia

Pizzeria K2

Target Pizza

Jasiek Piekarnia-Ciastkarnia

 

 

 

 

 

 

W poniedziałek 28 maja Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zorganizowała dwa spotkania z popularną autorką książek dla dzieci i młodzieży - Panią Renatą Piątkowską oraz lektorką Elżbietą Malwiną Kożurno. Pierwsze spotkanie odbyło się w Centrali, przy ulicy Piastowskiej uczestniczyli w niej uczniowie dwóch klas 6. Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie. Na drugie spotkanie, tym razem do Studzienic, zaprosiliśmy uczniów klas 5 i 6. tamtejszego Zespołu Szkolno-Przeszkolnego.

Czytaj więcej: Wszystkie moje mamy - spotkanie z Renatą Piątkowską i Elżbietą Malwiną Kożurno

25 kwietnia gościliśmy dzieci z Oddziałów Przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 4 w Pszczynie. Były to pierwsze chwile z biblioteką. Wypełniliśmy je czytaniem książek oraz wyśmienitą zabawą, która jak zawsze inspirowana jest słowem pisanym.

 

Dzieci z zamkniętymi oczami poznawały biblioteczne przedmioty. Czy każdy wie po co bibliotekarzowi myszka komputerowa i farby? Nasi goście już wiedzą! Mieli tez okazję powtórzyć alfabet. Czy pod literką S może stanąć książka autorstwa pana Si? W świecie zabawy wszystko jest możliwe! Spotkanie było też okazją do urządzenia prawdziwych zawodów z baaardzo długą książką oraz do poradzenia sympatycznemu jeżykowi, jaką książkę wybrać najbliższym. Wszystkim spodobała się lektura niedawnej publikacji O. Jeffers'a "O niezwykłym chłopcu, który pożerał książki". Najmłodsi zamiast zjeść część księgozbioru, pięknie pokolorowali multimedialny rysunek, co okazało się niemałą frajdą. Dziękujemy naszym Gościom za wspaniały czas!

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.