Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

 Biblioteka Publiczna w Studzionce wzięła udział w akcji „Zaczytani.org”. Akcja miała na celu sprowokować społeczne poruszenie, dzięki któremu powstaną biblioteki dla dzieci i młodzieży znajdującej się w szpitalach, świetlicach oraz rodzinnych domach dziecka i hospicjach. W tym celu organizowane były zbiórki książek. Biblioteka zebrała łącznie ponad 200 książek. Zostały one przekazane Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Józefa Lompy w Katowicach Filii w Pszczynie a dalej mają trafić do dzieci i młodzieży. Ważnym elementem akcji jest fakt, że dzieci mogą zabrać wybraną książeczkę do domu, a to pomoże zaszczepić w nich pasję do czytania i pobudzi wyobraźnię.

 

 

 

 

25 września 2013 roku bibliotekę w Studzionce odwiedziło 10 Maluchów z „Akademii Pszczółek” – Przedszkola Niepublicznego w Studzionce.  Podczas zajęć przybliżona została specyfika pracy i miejsca jakim jest biblioteka. Dzieci razem z bibliotekarką czytały książkę Disney W. „ Wiersze i obrazki”, której bohaterem był Kubuś Puchatek zadając przy tym mnóstwo pytań związanych z książką i biblioteką. Na koniec wypożyczyły do przedszkola książki, które chciały poznać.

 

 

 

W lipcu w godzinach południowych można było zastać dzieci pracujące twórczo w naszej bibliotece. Odbyły się zajęcia malowania węglem, oraz tworzenie prac z wykorzystaniem sepii. Zainteresowaniem dzieci cieszyły się zajęcia z orgiami płaskiego na bazie koła.

Oprócz zajęć plastycznych odbyło się również recytowanie ulubionych wierszy uczestników letnich zajęć.

Informujemy, że do 9 września 2013 r. (poniedziałek) ulegną zmianie godziny udostępniania w Filii MPBP w Studzionce. Biblioteka nie będzie, jak dotąd czynna w poniedziałki.

 

Nowe godziny:

 

Poniedziałek:

-

Wtorek:

12:30 - 18:00

Środa:

12:30 - 18:00

Czwartek:

-

Piątek:

-

3 czerwca Biblioteka w Studzionce zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników Dzień dziecka na filmowo. W zajęciach wzięło udział 25 dzieci w wieku przedszkolnym. Wstępem do oglądania filmu była pogadanka o gwiazdach oraz pokaz slajdów największych i najpiękniejszych gwiazd jak również zdjęcia i filmiki spadających gwiazd, co dzieciom podobało się najbardziej. Następnie wyświetlono film ze zbiorów Centrum Edukacji Obywatelskiej – „Nocturna”. Historia rozgrywająca się w sierocińcu, gdzie dni mijają bardzo spokojnie. Co innego noce... Tim wprawdzie bardzo się ich boi, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi - obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne! Zdesperowany nie wie, co robić i już wie, że na pewno nie zaśnie. To z kolei bardzo niecierpliwi Pasterza Kotów, jego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci. Próbuje położyć chłopca do łóżka, jednak ten namawia go, by wspólnie spróbowali rozwiązać zagadkę znikających gwiazd. Wyruszają razem w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten, który widzimy za dnia...

Film wyszukany na 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.