RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
„Mała książka - wielki człowiek”

„Mała książka - wielki człowiek”

Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki Centralnej lub naszej filii, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Drodzy Użytkownicy

W dniach 3-7 grudnia Filia MPBP w Piasku będzie nieczynna z powodu choroby pracownika.

W zaistniałej sytuacji Zbiórka Mikołajkowa została zakończona 30 listopada. Podarunki można kierować bezpośrednio do Stowarzyszenia IV Piętro, ul. Górnośląska 15, Pszczyna, bądź kontaktując się ze mną mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Przepraszam za utrudnienia

Zapraszam w przyszłym tygodniu

Ewa Pala

"Nie wiesz co robić, rób dobro" - Biblioteka w Piasku popiera tę myśl i do 3.12 (poniedziałek) zbiera najpotrzebniejsze rzeczy dla pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Poniżej zamieszczamy plakat pomysłodawców akcji  - Stowarzyszenia IV Piętra z PszczynyWięcej o akcji na plakacie ;)Zapraszam serdecznie #onkoimprezowniaGCZD #Onkoimprezownia - stowarzyszenie " IV piętro "

 

 

Co ma wspólnego stara parasolka, szary papier, zmywaki kuchenne ze stuleciem niepodległości? Na pierwszy rzut oka nic, ale po lekturze relacji z obchodów w MPBP w Pszczynie Filii Piasek, będzie już wszystko wiadomo. Seria książek "Czytam sobie z kotylionem" wydawnictwa Egmont była inspiracją i istotnym elementem wszystkich wydarzeń bibliotecznych dla przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piasku.
 
W dniach 9 - 19 listopada dzieci z przedszkola i szkoły ZSP w Piasku uczestniczyły w zajęciach upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
 
Na wstępie przypominaliśmy sobie historię Polski i wspominaliśmy, dlaczego rocznica odzyskania niepodległości jest dla nas taka istotna. Potem bibliotekarka - Ewa Pala wraz z małymi gośćmi wspólnie czytała wybrane tytuły książek z serii "Czytam sobie z kotylionem". Następnie wykonywaliśmy prace plastyczne inspirowane usłyszanym tekstem.
 
Jako, że bibliotekarka jest zwolennikiem recyklingu, do wykonania przepięknych dzieł patriotycznych posłużyły nam materiały dostępne niemal w każdym domu:
- duża stara parasolka,
- szary papier
- folia aluminiowa
- gąbki zmywaki
- kilka tubek farb akrylowych
- linka na pranie i klamerki
- klej na ciepło
- płyn do mycia naczyń
 
Klasa III - 16 osób pod opieką pani Beaty Goleń po głośnej lekturze książki "Koronkowa parasolka z Gdyni. Opowieść o mieście." Natalii Fiedorczuk- Cieślak tworzyła parasolkę z pozdrowieniami z Polski.
 
Grupy "Żółwików", "Tygrysków", "Pszczółek" i "Misiów" (89 osób wraz z opiekunami) po wspólnym głośnym czytaniu przygód młodej Zosi - „O Zofii, co zbierała kolory. O Zofii Stryjeńskiej” Angeliki Kuźniak, nadawały kolorów szarym szkicom strojów ludowych, zabytków i miejsc kojarzonych z naszą ojczyzną.
 
Na zakończenie dzieci śpiewały patriotyczne pieśni oraz recytowały wiersze o naszej ojczyźnie. Dodatkowo, zaprezentowane zostały książki biorące udział w plebiscycie Polskiego Radia "100 książek na stulecie niepodległości" oraz książka "Alfabet niepodległości" Anny Skowrońskiej, który cieszył się sporym zainteresowaniem wśród młodych gości.
 
Wystawa była dostępna do 30.11 w godzinach otwarcia Biblioteki i spotkała się z dużą aprobatą, gdyż kolorowa feria barw zachęcała niemal wszystkich użytkowników do poświęcenia chwili uwagi kolorowym dziełom naszych podopiecznych. Bardzo miło nam poinformować, iż w czasie trwania akcji (od 9 do 30.11) wystawę prac odwiedziło 861 mieszkańców!
 
 
#czytamsobiezkotylionem #100latniepodleglosci

Zapraszamy wszystkich dużych i małych Użytkowników do obejrzenia fotograficznej relacji. Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie www szkoły 
 

"Koronkowa parasolka z Gdyni" - kl. III 

 

"O Zofii, co zbierała kolory" - przedszkolaki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.