RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykłady otwarte

Wykłady otwarte

17 sierpnia 2018 r.  -Jerzy Polak: "Wpływ księcia pszczyńskiego Jana Henryka XI von Hochberg na rozwój Pszczyny i ziemi pszczyńskiej w II połowie XIX wieku"

More...
Świat Poezją Malowany

Świat Poezją Malowany

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji konkursu poetyckiego.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 w dniach od 2 do 11 lipca zorganizowały zajęcia wakacyjne w bibliotece dla dzieci, które nie wyjechały na wakacje. Przygotowano warsztaty plastyczne. Dzieci tworzyły piękne obrazy malowane farbami na szkle, z koralików pyssla powstały ciekawe wzory, podstawki. Z masy solnej figurki, które później kolorowano farbami. Dzieci grały również w różne gry planszowe oraz układały puzzle. W zajęciach wzięło udział 37 dzieci.
 

XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku pod hasłem „Czytanie łączy” i właśnie z tej okazji bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Radocha, dla których starsze koleżanki z Publicznego Gimnazjum nr 2 przeczytały krótkie wierszyki i opowiadania. Bibliotekarka wraz z gimnazjalistkami odwiedziła również Żłobek Miejski.


 

W dniu 13.06 w Filii nr 6 odbyło się pasowania uczniów klas I SP nr 5 na czytelników. Z tej okazji przygotowano wraz z uczennicami kl. II PG nr 2 krótką uroczystość. Z przygotowanej inscenizacji mali goście mogli się dowiedzieć jakie korzyści daje czytanie książek i jak o nie dbać. Każdy musiał też zdać egzamin na znajomość bajek. Wszyscy wykazali się znakomitą wiedzą i udowodnili, że są godni miana czytelników. Każdy pasowany czytelnik dostał na pamiątkę zakładkę, a każda klasa dyplom pamiątkowy.

W dniach 8 i 11.06.18 zostały zaproszone do biblioteki klasy IV SP5. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom odbyły się dwa spotkania „Czytamy z harcerzami” przy współudziale uczennic kl. II gimnazjum. Na początku opowiedziały one w paru słowach o swojej drużynie harcerzy wodnych i przeczytały one fragmenty książki A. Stelmaszczyk „Gdzie jest Kunegunda”, opowiadającej o przygodach uczennicy szkoły podstawowej Marysi na pierwszym w jej życiu obozie harcerskim. Następnie goście zostali podzieleni na grupy, które musiały wypełnić dwa testy. Pierwszy – ortograficzny – pozwolił poznać zasady, dzięki czemu zagubienie się w lesie na biwaku może okazać się nie takim znów strasznym przeżyciem. Drugi sprawdzał czy czwartoklasiści wiedzą co zabrać na biwak. Nie brakowało też konkurencji sprawnościowych, jak strzelanie do tarczy czy zbieranie rozsypanych szyszek z zawiązanymi oczami.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.