Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Uprzejmie informujemy, że od 21 marca do 19 kwietnia, Filia nr 1  będzie czynna w poniedziałki i środy od 10:00 do 18:00. W pozostałe dni biblioteka będzie zamknięta. Za utrudnienia przepraszamy.

6 marca, na zaproszenie MPBP w Pszczynie Szkołę Podstawową nr 2 odwiedził młody pisarz z Radlina Krzysztof Pławecki, autor książki "Niekrólewska wyprawa".
Krzysztof Pławecki studiuje prawo we Wrocławiu. W wolnej chwili postanowił dla swojej młodszej siostry napisać bajkę. Początkowo miało to być kilka stron, jednak autor tak się zaangażował, że powstała o wiele dłuższa historyjka. Ciekawostką jest fakt, że cała bajka napisana jest 16-zgłoskowym wierszem. Efekt okazał się tak ciekawy, że przyjaciele namówili pana Krzysztofa aby wydał bajkę w formie książki.
W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie klas III. Dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów bajki o królu Janie, który pewnego dnia otrzymuje wiadomość o księdze, która kryje w sobie mądrość potrzebną do stania się najlepszym ze wszystkich władców. Właśnie o tym nasz król marzy a tymczasem jest stary, gruby i kocha jeść. Czy król wyruszy na samotną wyprawę, w czasie której pozna swoich podwładnych, jakie przygody przeżyje i czy dotrze do celu tego dowiedzą się uczniowie jeśli wypożyczą książkę z biblioteki i ją przeczytają. Jak zapewnia autor, dzieci na pewno zapamiętają morał tej bajki.
Dzieciom bardzo podobały się też kolorowe i ciekawe ilustracje w książce, które przygotowała koleżanka pisarza Katarzyna Winkler - studentka architektury.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze a na zakończenie dzieci poprosiły autora o pamiątkowe autografy.
 
29 stycznia w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszczynie odbył się konkurs czytelniczy, w którym wzięło udział 14 uczniów z klas I - VII. Dzieci młodsze z klas I - IV miały do rozwiązania test ze znajomości treści książki Waldemara Cichonia "Cukierku, ty łobuzie" natomiast starsi uczniowie, z klas V - VII rozwiązywali test w oparciu o treść książki Rafała Kosika 'Feliks, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi".
Konkurs ten był I etapem IV Ogólnopolskiego Konkursu "Wielka Liga Czytelników".
 
We wtorek, 26 lutego w Filii nr 1 odbyła się lekcja biblioteczna, której tematem były katalogi biblioteczne. W lekcji wzięli udział uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie. 
Dzieci dowiedziały się co to są katalogi biblioteczne i jakie są ich rodzaje. Wysłuchały również krótkiej historii dawnych katalogów kartkowych ale mogły je zobaczyć już tylko na zdjęciach. Uczniowie poznali też nowy katalog on-line. Dzieci chętnie uczyły się obsługiwać katalog komputerowy - wpisywały tytułu, nazwiska autorów, serie, hasła przedmiotowe i wyszukiwały książek. Była to dla nich dobra zabawa ale również nauka.
 
 

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 1 w Pszczynie w dniu 1 lutego 2019 będzie czynna do godziny 17:00.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.