Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Nowe Czytaki w Bibliotece

Nowe Czytaki w Bibliotece

Czytak Plus oraz Czytak NPN 3 można wypożyczyć w naszej Bibliotece

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zaczynamy już 7 marca 2018r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dzisiejszego rana historia to była niesłychana, bo zając ugryzł bociana! Grupa Bratki poczuła wiosenne kwiatki, zajączek chuchnął w łapki i zbudził dwie żabki. 
Grzeje słońce - zachęcał zajączek, stopił się bałwanek, wszak był tak ciepły poranek.
W tak miłej, ciepłej atmosferze upłynęło dziś spotkanie z wróżką w grupie Bratków w oddziale pozamiejscowym Przedszkola Publicznego w Rudołtowicach.

Przypominam, iż Biblioteka w Ćwiklicach nieustannie prowadzi ważną inicjatywę ukierunkowaną na potrzeby ludzi starszych, chorych i niepełnosprawnych, którzy lubią czytać, lecz nie mogą odwiedzić Biblioteki osobiście.

W takiej sytuacji jest możliwość zamówienia książki przez telefon i bibliotekarz po uprzednim umówieniu się z czytelnikiem bezpłatnie dowozi potrzebne materiały do domu.

Kontakt telefoniczny w godzinach pracy Biblioteki: (32)448-22–66

PONIEDZIAŁEK 9.00 – 15.00

WTOREK 10.00 – 15.00

ŚRODA 12.00 – 18.00

CZWARTEK 12.00- 18.00

PIĄTEK 12.00 – 18.00

 

 

Dzisiejsze spotkanie upłynęło w wyjątkowo miłej atmosferze. Słuchaniu baśni nie było końca. Słoneczniki z niesamowitą uwagą wysłuchały pięknych baśni - Pani Zima, Śpiąca królewna, Czerwony Kapturek oraz Kot w butach o czym świadczyła później doskonała znajomość treści. Choć te klasyczne baśnie i bajki pochodzą sprzed stuleci, zawarta w nich mądrość jest wciąż aktualna. Dzięki tym opowieściom dzieci zaczynają rozumieć świat, dostrzegać różnicę między dobrem i złem, przezwyciężać ogarniające je często niepokoje i lęki. Baśnie wprowadzają dzieci w świat piękna i czaru. Świadczyły dziś o tym zasłuchane i skupione ich buzie. I choć baśnie uzmysławiają dzieciom jak wiele zła czyha na nie w świecie, to jednak promują wyłącznie dobro. Książka dla dziecka, nawet najmłodszego często jest źródłem wiedzy i inspiracji dlatego powinniśmy zagwarantować dziecku codzienną dawkę takich pozytywnych wartości. Każdy z nas może odnaleźć w świecie bajek piękno, dobro i mądrość.

 

Biblioteka w Ćwiklicach od stycznia bieżącego roku prowadzi zautomatyzowaną obsługę czytelników. Wszystkie opisy katalogowe książek znajdują się w systemie bibliotecznym Prolib, dzięki któremu mając dostęp do Internetu czytelnicy mają możliwość przedłużania, zamawiania, rezerwowania zbiorów jak również sprawdzania swojego stanu konta przez swoje internetowe konto czytelnika. W katalogu on-line po wyszukaniu np. tytułu można sprawdzić czy i gdzie jest dana książka aktualnie dostępna. Na prośbę czytelników sprowadzamy książki z innych Bibliotek w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych.

O dodatkowe informacje zapytaj osobiście w Bibliotece lub telefonicznie 32/448-22-66

Katalog znajduje się na stronie http://www.biblioteka.pszczyna.pl

Zachęcam do korzystania. W razie pytań służę pomocą.

Biblioteczne misie, miśki i niedźwiadki wyczekiwały dzisiaj na powitanie Maczków gromadki, najmłodszej grupy przedszkolaków z naszego Przedszkola. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w Bibliotece, dlatego też wpierw wysłuchały krótkiej pogadanki na temat miejsca, w których się znalazły, zasad korzystania z Biblioteki, rodzaju księgozbioru jaki się tutaj znajduje. Spotkanie połączone zostało z niedawno obchodzonym świętem Pluszowego Misia i Maczki dowiedziały się, że Miś stał się bohaterem wielu utworów literackich i filmowych, a także dziecięcych czasopism. Przypomnieliśmy sobie imiona bohaterów m.in. Kubusia Puchatka, misia Paddingtona, misia Uszatka, Guziczka, Colargola oraz wiele innych. Opowiadanie Marii Kownackiej „Stary zielony miś” było doskonałym bodźcem do rozmowy z dziećmi na temat stosunku emocjonalnego do swoich zabawek oraz konieczności ich poszanowania. Spotkanie uwieczniliśmy pamiątkową fotografią.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.