RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykłady otwarte

Wykłady otwarte

17 sierpnia 2018 r.  -Jerzy Polak: "Wpływ księcia pszczyńskiego Jana Henryka XI von Hochberg na rozwój Pszczyny i ziemi pszczyńskiej w II połowie XIX wieku"

More...
Świat Poezją Malowany

Świat Poezją Malowany

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji konkursu poetyckiego.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

To był dla nas cenny czas dziękujemy wszyscy wraz  Tym miłym akcentem dzisiejszego spotkania grupa "Dzwoneczki" podziękowała za cykliczne spotkania z książką w Bibliotece oraz spotkania z wróżką w przedszkolu. Opowiadanie o rezolutnej kotce Koci i jej przyjaciołach pozwoliło dzieciom odkrywać świat i uczyć się poruszać w codziennym życiu. Potem był już tylko czas na zabawę, przeglądanie książeczek i chwilę relaksu w Bibliotece. Dziękuję wszystkim za tak ciepłe i miłe spotkania i do zobaczenia we wrześniu.

 

Z okazji XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Bibliotekę odwiedziła dziś grupa "NIEZAPOMINAJKI". Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z Biblioteką Publiczną, dlatego też zapoznały się z regulaminem korzystania, rodzajem księgozbioru oraz wachlarzem zajęć, jaki Biblioteka oferuje. Krótka pogadanka o nowinkach bibliotecznych oraz o poszanowaniu książek, następnie głośne czytanie baśni o Królewnie Śnieżce i oczywiście chwila relaksu to wszystko złożyło się na cudowne spotkanie.

Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek, którego tegorocznym hasłem jest „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA” nie mogło zabraknąć w Bibliotece grupy "Dzwoneczków" z naszego przedszkola, którzy systematycznie odwiedzają Bibliotekę Publiczną, aby wypożyczyć książki do przedszkola oraz uczcić święta biblioteczne. Pogadanka na temat komputeryzacji, słuchanie bajeczki - "Smutna owieczka z wesołego miasteczka" i jakże oczekiwana (DO)wolność spędzenia czasu w Bibliotece to wszystko złożyło się na cudowne, ciepłe spotkanie.

Niezapominajki, Maczki i Dzwoneczki wszyscy słuchali dziś pięknej bajeczki - "Jak niegrzeczne koty wpadają w kłopoty". Tato - kot Mruczysław i mama - Mruczusia, są dumni z synusia - Kiciusia Miauczusia. Tato kocha mamę, mama kocha synka, wszyscy mówią o nich: - Szczęśliwa rodzinka!

Dzisiejszy poranek nie zapowiadał się zbyt pogodnie, a padający deszcz zdecydowanie nie sprzyjał pieszym wycieczkom, dlatego "Wróżka Ania" w ramach zakończenia Tygodnia Bibliotek odwiedziła 3 najmłodsze grupy dzieci w naszym przedszkolu. Choć nie było dziś na niebie słońca, radości dzieci nie było końca.

A co to za bajka? - Nie wiem, spytać muszę. Coś o jakiś butach ... Może to Kopciuszek? - Mruczała mamusia doszywając pióra: - Synku, czasem kot jest ważniejszy od króla!

W spotkaniach uczestniczyło 65 dzieci.

W ramach Tygodnia Bibliotek, Bibliotekę Publiczną odwiedziła dziś kolejna grupa przedszkolaków - "SŁONECZNIKI".

Czytaj więcej: Tydzień Bibliotek - Słoneczniki

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.