RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

 

„Nad tym wszystkim wciąż rozbrzmiewał niezwykły dźwięk hejnału. To stary trębacz nie przestawał zagrzewać krakowian do walki. Tatarzy spostrzegli, że to właśnie te dźwięki dodają przeciwnikom sił. Jeden z nich skierował swój łuk w kierunku mariackiej wieży, wymierzył w trębacza i wypuścił strzałę. Była celna. Hejnał urwał się nagle, a trębacz osunął się na deski, wypuszczając z rąk trąbkę.”

Dzisiejszego ranka odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Spotkania z legendą” pod hasłem „Na tropie legend krakowskich”. Spośród wielu krakowskich legend i opowieści „Dzwoneczki” wysłuchały najstarszej – „O smoku wawelskim” oraz „Hejnał z Wieży Mariackiej” i „Pan Twardowski”. Przez te legendy widać było to fascynujące, magiczne, o ponad tysiącletniej historii miasto. Dzieci  bardzo uważnie słuchały, o czym świadczyła znakomita wiedza podczas tematycznego quizu. Rymowany wiersz „Wawelski smok” wprowadził wiele radości w nasze spotkanie. „Jeśli zaciekawi to Was, jedźcie zaraz do Krakowa!”. Spotkanie uwieczniliśmy wspólną fotografią.

 

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 11 do 15 lutego (od poniedziałku do piątku), Filia w Ćwiklicach będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, pełen cudów i uśmiechów!

Każde dziecko wie, że najważniejszym drzewkiem w tym pięknym czasie jest choinka, która w wielu kulturach symbolizuje życie – jest zielona nawet wtedy, gdy pada śnieg, a słońce wstaje bardzo późno. Dzisiejszego poranka dzieci z grupy „Dzwoneczki” na tym wyjątkowym przedświątecznym spotkaniu dowiedziały się, dlaczego na choince wieszamy bombki i inne ozdoby i jakie miały one kiedyś znaczenie m.in. orzechy zawijane w sreberka miały nieść dobrobyt i siłę, cukierki, pierniczki i czekoladowe figurki gwarantowały szczęście dla domu. Dzwonki oznaczają dobre nowiny i radosne wydarzenia, anioły natomiast mają opiekować się domem a papierowe łańcuchy wzmacniają rodzinne więzi oraz chronią dom przed kłopotami. Opowiadanie o cudownej choince od leśnych elfów było doskonałym połączeniem tych wiadomości. W nagrodę za tak uważne słuchanie Dzwoneczki przeniosły się w świat zabaw w Bibliotece, które jak widać dają im wiele radości i uśmiechu, a to jest przecież najcenniejsze.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.