W ramach projektu nasza biblioteka zaprosiła do pszczyńskiego skansenu podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie. Było trochę dobrej literatury, ale nade wszystko żywy kontakt z pszczołami, bohaterkami spotkania.  Wtajemniczyliśmy się w tajniki pszczelej rodziny. Bo czy ktoś wie, że pszczoła ma na sobie podobną ilość włosków co wiewiórka? Albo że owady komunikują się  sobą poprzez powietrzny taniec? Pan pszczelarz oprócz ciekawostek pokazał nam owady z bliska. Pensjonariusze Domu mieli okazję wdziać fachowe kapelusze oraz poczuć przyjemny zapach palonego, wierzbowego próchna. Śmiałkowie wzięli na ręce nieżądlące trutnie, a smakosze pokosztowali miodu prosto z plastra. Warto poznawać fascynujący świat przyrody! Przy okazji projektu "Zielona Biblioteka..." zachęcamy wszystkich do korzystania z naszej literatury popularno-naukowej. Zapraszamy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury