Czerwiec to gorący miesiąc w naszej Bibliotece, nie tylko ze względu na wysokie temperatury. W ramach projektu MKiDN "Zielona biblioteka, czyli z książką w przyrodę" bibliotekarze prowadzą zajęcia z przyrodą w tle.

6 czerwca odwiedziły nas dwie klasy ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie, by wziąć udział w zajęciach multimedialnych „Z tabletem do lasu”. Tematem wiodącym projektu jest przyroda, fauna oraz flora przybliżona we współczesnej literaturze.

Tym razem jednak dzieci musiały stworzyć własną historię. Wykorzystując tablety dzieci miały za zadanie wymyślić fabułę i opracować graficznie komiksy o gadającym drzewie, zakatarzonej kaczce i wściekłej wiewiórce.

Przed wyruszeniem w teren dzieci, za pomocą aplikacji oraz literatury popularnonaukowej zapoznały się z roślinnością i zwierzętami, jakie mogą spotkać na swojej drodze. Co prawda las zastąpiliśmy pszczyńskim parkiem, ale w zupełności nam wystarczył. Piękne okoliczności przyrody stanowiły niezwykłe tło, a dzieciaki bez trudu odnalazły żywych bohaterów swoich komiksów. Aparaty poszły w ruch i galerie tabletów zapełniły się ogromną ilością zdjęć. Później przyszedł czas na kreatywne szaleństwo. Efekty swojej pracy mogły podziwiać na ekranie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury