8 kwietnia w magicznej scenerii Skansenu odbyło się spotkanie autorskie z Dorotą Brauntsch, która promowała swoją debiutancką książkę „Domy bezdomne”. Jak sama stwierdziła, jest to reportaż literacki, dla którego punktem wyjścia były ceglane domy z okolic Pszczyny. Autorka opowiada historie mieszkańców wybranych przez siebie domów z perspektywy krajobrazu i lokalnej społeczności. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem (pojawili się także bohaterowie debiutu), o czym świadczy pękająca w szwach Altana Skansenu. Na gości czekał kołocz oraz książki, które po spotkaniu były podpisywane przez autorkę.

Całość uświetniła także wystawa fotografii pani Doroty, do której prowadziły zapalone lampiony tworzące wieczorny klimat.

Spotkanie zorganizowała Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej. Poprowadził je Jakub Pieczka, a fragmenty książki odczytała młodzież ze Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.