RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
„Mała książka - wielki człowiek”

„Mała książka - wielki człowiek”

Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki Centralnej lub naszej filii, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W czwartkowy wieczór gościliśmy w naszej Czytelni Sławomira Pastuszkę, doktoranta na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, autora wielu książek o kulturze żydowskiej oraz współorganizatora Spotkań z Kulturą Żydowską w Pszczynie. Pretekstem do spotkania były dwie nowe książki o tematyce żydowskiej. Powstały one dzięki odnalezionym przez pana Pastuszkę oryginalnym tekstom i opatrzone zostały ciekawym komentarzem. 

Mogliśmy wysłuchać historii powstania "Moich wspomnień" Anny Feibelsohn z domu Timendorfer (1871-1962), śląskiej Żydówki, która przez kilka pokoleń nierozerwalnie związana była z Pszczyną. Wspomnienia powstały w 1936 roku, dwa lata po tym, jak autorka wyemigrowała do Palestyny, unikając w ten sposób losu swoich pobratymców.

Dochód ze wszystkich sprzedanych egzemplarzy zostanie przeznaczony na renowację zabytkowych nagrobków na cmentarzu żydowskim w Pszczynie.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.