Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Na majowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki, oprócz innych autorów, rozważano twórczość Andrzeja Stasiuka, a zwłaszcza jego zbiór esejów „Nie ma ekspresów”.  Siłą tych krótkich utworów, jak podkreślił prowadzący spotkanie, Dawid Stwora,  jest ogromne nagromadzenie detali. Autor ubogaca je tekstami kultury. Stasiuk to prawdziwy podróżnik, który bardzo „namacalnie doświadcza świata”. Zanurza czytelnika w naturę oraz klimat prowincjonalnych miasteczek. Jako intensywny obserwator przypatruje się zapomnianym drogom, dzielnicom. Odbiór książki okazał się niejednoznaczny. Wśród uczestników spotkania pojawiły się emocje. Książka stała się też pretekstem do przytoczenia własnych historii o podróży pociągami. Jeden z czytelników, będącym pod wrażeniem lektury  stwierdził, że „Stasiuk ukradł [jego] myśli i przelał na papier”. Nie ma wątpliwości, że książka „Nie ma ekspresów” to literatura daleka od klasyki, polecana osobom szukających nowych, nieznanych wrażeń literackich, daleka od utartych schematów.

Następne spotkanie DKK odbędzie się 20 czerwca, o godz. 18:30. Będziemy omawiać książkę „Złodzieje książek”, pióra Matthew Pearla.  Serdecznie zapraszamy!

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.