Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Kolejna, trzecia impreza Programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Partnerstwo dla Książki" - "Książka leczy" już za nami. We wtorek, 14 listopada 2017 z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie spotkał się Marek Szołtysek, pisarz, dziennikarz, badacz historii Śląska.

 

Pierwsze spotkanie to zabawki i popularne dawniej gry i zabawy dla dzieci i młodzieży. Nasz gość zaopatrzony w odpowiednie rekwizyty bawił młodzież i  przekazał wiadomości dotyczące historii życia ludzi na Śląsku. Na drugim spotkaniu w roli głównej wystąpiły dawne śląskie strachy i duchy. Opowieściami o utopkach, szczigach, heksach, bebokach pan Szołtysek przekazywał młodzieży wiedzę historyczno - obyczajową z dawnych lat na Śląsku. Program realizowany przez Miejsko - Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie przy współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy  Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie "RAZEM".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.