Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie rozpoczęła realizację imprez dofinansowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu "Partnerstwo dla książki". Program realizowany w MPBP w Pszczynie nosi nazwę "Książka leczy". Współpracujemy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Pomocy Uczniom z Upośledzeniem Umysłowym przy Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie "Razem".

 

Dnia 24 października 2017 r. odbyło się pierwsze spotkanie z trzema grupami uczniów Szkoły Specjalnej. Zrealizowano następujące tematy:

1. "Moje pierwsze słowa" - zabawa z kartami edukacyjnymi, czytanie wiersza "Dajcie dzieciom słońce", zabawa z książkami z dźwiękiem.

2. Układamy historyjki obrazkowe na kartach edukacyjnych temat: "Już jesień". W ramach zajęć zabawy ruchowe - taniec pór roku; poznawanie  zwierząt w książkach z dźwiękiem.

3. "Zawody" - zabawa z kartami edukacyjnymi. W ramach zajęć rozwiązywanie zagadek "Jaki to zawód?"; poznawanie  zawodów po atrybutach. Rozmowa na temat kim chciałbym być.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali podziękowania i zakładki do książek. Spotkania były bardzo udane, a uczniowie z radością i aktywnie w nich uczestniczyli.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.